Vzpomenete si,kdy byla v Československu…

… benzinová krize,kdy se mohlo čerpat jen 20 litrů paliva a jeho odběr byl zaznamenán do velkého techničáku a co zapříčinilo tuto krizi?!

Nejlepší odpověď
Drap

Že by se to někdy zapisovalo do techičáku nepamatuji, těch 20 litrů několikrát. Podobná situace byla při blokádě Kuby, potom v r. 1968 a ještě myslím jednou nebo dvakrát, nepamatuji užkdy.
Taky si ale pamatuji, když stál benzin 2 kč , a potom nějaý čas cca 4 a potom 8 kč. Kolik je to dnes mě vždycky vyděsí až tabule u pumpy.

Další odpovědi
anonym

Bylo to v říjnu 1990 a krizi zavinil Sovětský Svaz (tenkrát ještě byl), omezil dodávky.
Zde je odkaz na video http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/101162885­85-archiv-ct24/21045280­1350035/ je to 3.minuta.Sice tam ještě není vyhlášeno to, že se to bude zapisovat do techničáku, ale pak do několika dní to vyhlásili.Zkus si najít zprávy z těch dní (mě se to nechce hledat).Trvalo to asi měsíc a pak se to zase vrátilo do normálu.

jmhad

Já si tohle sice nepamatuji,když to říká naše televize s tím,že to zavinil SSSR,tak to určitě bude pravda a ne žádná propaganda