Avatar uživatele
anonym

Vzpomenete si,kdy byla v Československu…

… benzinová krize,kdy se mohlo čerpat jen 20 litrů paliva a jeho odběr byl zaznamenán do velkého techničáku a co zapříčinilo tuto krizi?!

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Drap před 4430 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Že by se to někdy zapisovalo do techičáku nepamatuji, těch 20 litrů několikrát. Podobná situace byla při blokádě Kuby, potom v r. 1968 a ještě myslím jednou nebo dvakrát, nepamatuji užkdy.
Taky si ale pamatuji, když stál benzin 2 kč , a potom nějaý čas cca 4 a potom 8 kč. Kolik je to dnes mě vždycky vyděsí až tabule u pumpy.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Bylo to v říjnu 1990 a krizi zavinil Sovětský Svaz (tenkrát ještě byl), omezil dodávky.
Zde je odkaz na video http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/101162885­85-archiv-ct24/21045280­1350035/ je to 3.minuta.Sice tam ještě není vyhlášeno to, že se to bude zapisovat do techničáku, ale pak do několika dní to vyhlásili.Zkus si najít zprávy z těch dní (mě se to nechce hledat).Trvalo to asi měsíc a pak se to zase vrátilo do normálu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
jmhad

Já si tohle sice nepamatuji,když to říká naše televize s tím,že to zavinil SSSR,tak to určitě bude pravda a ne žádná propaganda

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek