annas

Vzpomenete si, kdo v květnu 1990 dirigoval na závěr Pražského jara Beethovenovu Devátou symfonii?

Bylo to v jeho životě teprve podruhé. Vrátil se do města, ve kterém na stejném hudebním festivalu sklidil nadšené ovace už dva roky po válce v roce 1947.

Zemřel 14. 10. 1990. Čím se dále proslavil?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Leonard Bernstein – vzpomenu si jen na muzikál West Side Story (autor hudby) a byl ředitelem Newyorské filharmonie

Další odpovědi
vagra

Byl velikým propagátorem vážné hudby a v Americe měl svůj, svého času velice populární pořad o vážné hudbě.
Kromě toho,že byl významný dirigent, skládal také hudbu k filmům,muzikálům a mimo hudební branži,a to se o něm málo ví,byl také spisovatel.