Vzpomenete někdo na Johna Fitzeralda Kennedyho?

Dnes by měl tento prezident,co uctíval křestany narozeniny.John Fitzgerald Kennedy, americký politik a 35. prezident Spojených států v letech 1961 – 63, se narodil 29. května 1917 v Brookline, Massachusetts. Byl bratrem Roberta Kennedyho. Pocházel z bohaté americké rodiny irského původu. Od roku 1946 působil ve Sněmovně reprezentantů, od roku 1953 v Senátu. Prezidentských voleb se účastnil již v roce 1956, ale neuspěl. V roce 1957 se stal laureátem Pullitzerovy ceny za studii Profily odvahy. V roce 1960 již těsnou většinou zvítězil nad republikánem Richardem Nixonem. Byl prvním katolíkem v úřadě prezidenta. Ve svém ambiciózním programu, nazvaném Nová hranice (New Frontier), kritizoval Eisenhowerovu éru, hlásil se k rooseveltovské tradici a hledal oporu v mladé a podnikatelské Americe. Omezoval nezaměstnanost a inflaci, za hlavní cíl vyhlásil péči o chudé a o černochy. Kvůli republikánské většině ve Sněmovně však část svého programu neprosadil. V zahraniční politice usiloval o obnovení vedoucího postavení USA ve světě, v roce 1961 zahájil nákladný vesmírný program, roku 1962 obhajoval snížení celních poplatků (tzv. Kennedyho kolo), prostřednictvím McNamary formuloval doktrínu pružné odvety. Snažil se čelit mezinárodním krizím, zvl. karibské krizi a blokádě Berlína. Pro Latinskou Ameriku vyhlásil program Aliance pro pokrok, nezabránil však eskalaci války ve Vietnamu, přestože nebyl jejím zastáncem. JFK byl zavražděn 22. listopadu 1963 v Dallasu, Texas.
Díky všem co jste alespoň a jeho prezidentování něco věděli,či víte.

Nejlepší odpověď
annas

Jméno prezidenta si samozřejmě pamatuji, vím o atentátu, viděla jsem film atd.

Že bych na něho přímo vzpomínala, se nedá říct. Ale spíš, když zaslechnu jeho jméno v TV, objevím na netu v souvislosti s připomenutím jeho vlády, jeho zavražděním, životem manželky, bratra, rodiny aj. mě někdy napadne: Kennedy a cesta na Měsíc. .
Ani mocným se neštěstí nevyhýbá …

Nedávno se někdo ptal na význam slov J. F. K., která vyslovil při návštěvě Německa – " Před dvěma tisíci let bylo největší chloubou prohlášení: „Civis Romanus sum.“ Dnes je ve svobodném světě největší chloubou prohlášení: „Ich bin ein Berliner.“" Oživila jsem si jeho návštěvu v Evropě.

Další odpovědi
RyuzakiKate

Jo, vždycky, když si pouštím Podvod od Slobodný Európy („Dallas nineteen sixty-three, prečo zomrel J.F.K? Niekto tuší, nikto nevie a možno ani CIA…“)