dědapetr

Vzpomene si někdo co se odehrálo před 69lety v tento den za událost,v této ze­mi.

Nejlepší odpověď
annas

10. června 1942 Němci vyhladili obec Lidice.

Adlim

než to najdu,tak je otázka zavřená:

Dne 10. června 1942 z rozkazu K. H. Franka nacisté vyhladili středočeskou obec Lidice jako odvetu na českém lidu za atentát na Heydricha. Záminkou se stalo vykonstruované obvinění, že se v Lidicích ukrývaly zbraně a osoby s podílem na atentátu. Celkem 173 lidických mužů bylo zastřeleno na zahradě Horákova statku, další byli zastřeleni po návratu z práce, ženy poslány do KT Ravensbrück a děti, kromě několika vybraných k poněmčení, byly poslány do vyhlazovacího tábora Chełmno, kde byly následně otráveny výfukovými plyny.

http://www.fron­ta.cz/kalendar/vyh­lazeni-lidic