JájsemRaibek

Vzpomněli jste si, že před 10 lety bylo zemětřesení na Haiti? Jak to tam vypadá dnes?

Ve 21:53 UTC dne 12. 1. 2010 postihlo Haiti zemětřesení o síle 7,0, což mělo katastrofické následky. Vzpomněli jste si dnes na tuto hroznou událost?
Jak to tam vypadá dnes po 10 letech? Jsou následky zemětřesení zcela odstraněny a vrátila se země do „starých kolejí“?

Nejlepší odpověď
Kepler

Na to desetileté výročí jsem si nevzpomněl, spíš mě překvapilo, že už je tomu 10 let. Divil bych se, kdyby tam byla odstraněna alespoň polovina škod. Je to chudá země a zahraniční pomoc to zdaleka nezamázla. Taky mě tehdy překvapilo, že tak relativně slabší zemětřesení bylo tak devastační a přineslo tolik obětí.

Další odpovědi
marci1

Reportáž ČT o tom, jak to vypadá na Haiti dnes: https://www.ces­katelevize.cz/i­vysilani/1097181328-udalosti/220411000­100112/obsah/743556-10-let-od-zemetreseni-na-haiti

Ametyst

Hlavně na to nezapomenou ty ženy, co byly obětí znásilnění při rabování. Vsadím se, že u nás by stačil týden blackoutu a civilizace by se také předvedla v té samé prvobytně pospolné verzi.