Nattik

Poradíte podstatné jméno v mužském rodě životném, vzor soudce?

Dobrý den, poradil by mi někdo podstatné jméno v mužském rodě životném, které v 1. pádu jednotného čísla začíná na L a končí na E podle vzoru soudce? Předem díky

Nejlepší odpověď
annas

Ptal jste se na slova, která začínají na „L“ a sklo %nují se podle vzoru soudce.

Napadla mě jen příjmení – Ten Loose, ten Laně, ten Loške (Loschke).

Poznámka: tato příjmení se sklloňují se podle vzoru soudce, ale lze je skloňovat i podle vzoru zájmenného.

Další odpovědi
Hykam

Třeba lesoškůdce

da ny

Všechna slova, která mne napadají (L…E) jsou jen ženského a středního rodu ;)
Snad jen zmíněná příjmení.