Mr. Jekyl

Vznikne nerozdělitelný spoj?

Čistě teoreticky: Pokud bych měl dvě tělesa, která by měla alespoň jednu ze svých stran dokonale rovnou (hladkou) a přiložil je těmito stranami k sobě, vznikl by mi nerozdělitelný spoj?

Odpovědi
Quimby

Pokud jsou to kovy, tzn. mají nekonečnou atomovou mřízku, pak ano.
Pokud je to molekula/krystal tak ne, protože na vytvoření vazeb by byla potřeba energie.

Bios

Čistě teoreticky naprosto hladká stěna nemá žádnou sílu cokoliv udržet, takže spíše naopak. Čím více souhlasných nerovností budou mít tyto stěny, tím pevněji budou držet. Další možností by pak byla nějaká elektromagnetická interakce.