honza12345

Je možné zapříčinit požár při polití motoru traktoru naftou (např. při přelití nádrže) a následné jízdě?

Dobrý den, chtel bych se zeptat jestli je možné aby při polití motoru traktoru naftou (např. při přelití nádrže) a následné jízdě je možné zapříčinit požár,

Nejlepší odpověď
anonym

Je to vysoce nepravděpodobné.
Motor traktoru nemá tak vysokou teplotu, aby došlo k zapálení přímo nafty a těžko si představit situaci, kdy by došlo v prostoru k nahromadění dostatečné koncentrace naftových par.
Každopádně ale takový politý motor předem utři.

Další odpovědi
honza19hk

benzinu možná,nafty těžko,není tak snadno zápalná.
Teplota zapálení nafty je mnohem vyšší než teplota bloku motoru.Pravdě­podobně ani při nalití na svody by nechytla.Ale jen tak pro prdel bych to nezkoušel.

gepik

Třebas je to vysoce nepravděpodobné, ale stát se to může a stává se to. Bývá tam ale špinavý a mastný motor a olejem za.raná izolace (ta "vata"proti teplu a hluku). I proto občas auta hoří. Viděl jsem takhle shořet tatru.