Babsi

Vzkaz mimozemšťanům ?

Slyšela jsem, že lidé poslali na nějaké družici nebo něčem podobném nějaký vysílač, který vysílá do vesmíru údaje o naší planetě a kultuře. Vím, že družice vysílá Ódu na radost, ale ještě něco, co to je?
Doplňuji:
a kde bych to na youtube našla? Pokouším se to hledat, ale nic…

Nejlepší odpověď
Dan4815

Voyager 2 sebou nese zlatou desku – anatomie lidí – slavný obrázek, muže a ženy. Poloha naší planety, vůči slunci – planety naší sluneční soustavy, matematika – soustava, jak počítáme, jaké máme číslice. Vzkazy v mnoha jazycích, včetně češtiny, lze nalézt i na youtube. Také je nahráno několik hudebních skladeb z různých kultur. I světové klasiky.
Doplňuji:
http://www.you­tube.com/watch?v=QTDK2jC­VPN0

Další odpovědi
led

Podrobnejšie – zlatá doska obrázok (možno zväčšiť):
http://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/5/56/The_S­ounds_of_Earth_Re­cord_Cover_-_GPN-2000-001978.jpg

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vo­yager_2

151kbar151

Jo vzakzy mimozemšťanům…Tak to u nás na chatě je jeden blázen, kterej má na pozemku dráty, hvězdice, sloupy, vysílače atd…A furt je opilej-není nebezpečnej, spíš srandovní, ale je zralej na Chocholouška-věří na mimozemšťany jak malej a jako zlatej hřeb k těm všem zgerbům má bakelitovej záchod na pozemku, aby se mohli, kdyby přiletěli, vyčůrat a vykakat.

mathes

Na sondách Pioneer 10 a 11 jsou plakety s vyrytými informacemi. Na sondách Voyager 1 a 2 jsou gramofonové desky. Také byly několikrát vyslány zprávy radioteleskopy, nejznámější je „zpráva z Areciba“. V nedávné době byl k tomuto několikrát využit radioteleskop v Jevpatorii.