lukas575

Vždy, když mám jít na nějaké vyšetření k lékaři, mám z toho strach možná až paničkou hrůzu. Co s tím?

Strach z vyšetření mě doprovází poměrně dlouho. Zná někdo nejake leky na uklidnění?)(bez předpisu)

Odpovědi
Malvína

Zamyslete se nad tím, že jdete tam, kde vám mají pomoci, ne ubližovat. Pořádně zhluboka dýchejte, vyspěte se, dejte si čaj na uklidnění (meduňka s mátou) – tedy v případě, že nejedete na odběry atd. Dříve než se pustíte do léků, zkuste se opravdu vyklidnit. Také jsem na to dřív trpěla a pomohlo mi si říct, že kdykoli mohu odejít. Neudělala bych to, ale snažila jsem sebe samu obalamutit, chlácholit se. Člověk pak vydrží déle, než si myslel.

agentpv

Já mám podobnou hrůzu, když musím jít někam na úřad. Řeším to tak, že tam jdu brzy ráno = jsem tam první a úředník ještě napůl spí – anebo těsně před polední pauzou – kdy se už úředník těší na oběd.

DoTazatel

Leky na uklidnění bych si nedával. Prostě se zkuste uklidnit přirozeně, zhluboka dýchejte, dejte si čaj, relaxujte, nemyslete na to, zkuste si vyčistit mysl (třeba i meditací – radím jí tu často, nechci, aby to vypadalo jako že ji propaguju, ale vážně pomáhá – při mnoha potížích a neklidné mysli, např. při obavách, roztěkané mysli, špatné koncentraci aj.). Jinak, jak radí Malvína.

Funna

to je ale blbý nápad dávat si oblbující prášky před vyšetřením…a vůbec tě nenapadlo, že takov vyšetření může být úplně zbytečné, když ti prášky zkreslí výsledky?!?…
pokud si nedokážeš pomoci sám, tím, že se vnitřně přesvědčíš, že vyšetření není nic hrozného, že na něj chodí tisíce lidí denně a nic se jim z toho nestalo, ani je „neubylo“..prostě se nějak namotivovat, že to není nic, čeho se bát, doporučovala bych navštívit nějakého odborníka – nejlépa psychologa, jinak se toho stresu nezbavíš…

Edison

Díky za informaci. Do pole pro otázku patří OTÁZKA. Kde ji jako máme hledat?