bauerlukin

Vzdělávání dětí doma – jak často je kdokoliv kontroluje?

Dobrý den, chtěl bych vědět jak často navštěvují lidi, kteří vzdělávají děti doma, sociální úřednice, či jak často ty děti chodí na přezkoušení, z toho co umějí.
A taky, píšou jen některé testy, nebo jen část? Ptám se na děti od 1. až do 9. třídy.

Odpovědi
ivzez

Přezkoušení v pololetí a na konci školního roku.
O kontrolách OSPODu jsem nic neslyšela.

Odpovědi byste měl najít v článku Jak na domácí vzdělávání:
https://www.san­cedetem.cz/srv/www/­content/pub/cs/clan­ky/udelejme-si-skolu-doma-aneb-jak-na-domaci-vzdelavani-215.html

Dochy

Pravidelná přezkoušení dle podmínek školy, kam je dítě přihlášeno. Domácí vzdělávání je u dítěte možné jen když s tím škola souhlasí. Ne každá škola v tomto vychází vstříc, proto už tu také máme takové „domácí super školy“ kdy je to domácí vzdělávání víceméně jejich podnikatelský záměr a „chodí“ k nim děti z celé republiky. Tím nemyslím nic špatného, ta škola je tak zaměřena, poskytuje rodičům i žákům podporu (kvalitnější než běžná škola svým třeba 3 „domácím“ žákům) poskytuje podporu i proto aby se jejich žáci mohli potkávat alespoň „virtuálně“ a třeba i spolupracovat na společných úkolech.