Anonym*

Vzdělávají se lidé i v dospělosti?

Vzdělávají se lidé i v dospělosti? Co se můžou učit lidé v dospělosti, případně jak a čím se učí dospělí lidé? Příklady z vlastního života hodně ocením, ale za jakoukoliv odpověď budu vděčná. Díky

Nejlepší odpověď
Edison

Samozřejmě. Možností je nepřeberně, od toho, co potřebují k tomu, co chtějí. Normální člověk se učí celý život.

Další odpovědi
quentos

Jak kdo. Někdo se vzdělávat odmítá a zůstává blbej celej život.
Možností, jak se vzdělávat, je celá řada. Od čtení (z knížek se dozvíš spoustu věcí, třeba to, že se nepíše mezera před otazníkem) přes samostudium a hry (šachy, scrabble… – pomáhají rozvíjet myšlení, v případě scrabblu i rozšiřovat slovní zásobu). Existují samozřejmě i kurzy pro dospělé s všemožnou tématikou, u nich je ale třeba dávat pozor, aby to nebyly vyhozené peníze: tuhle jsem četl (tuším Reflex – Jiří X. Doležal) o tom, jak kdosi dokázal pravidelně vyprodávat sál nabídkou kurzu, kde lidi učil „silou vůle“ ohýbat plastové vidličky.

Hufnágl

Říká ti něco U3V? Tedy abys byl v obraze. Jedná se o univerzitu třetího věku, kde si může starší člověk doplnit znalosti a vědomosti z uplynulých posledních let ze všech oborů lidské činnosti.

Lukáš Pašek

tak neasi

Gonfaloniér

Když někdo říká, že se člověk učí celý život, myslí tím hlavně zkušenosti, kterými si musí nuceně projít. Nemyslí tím, že by se sám dobrovolně sebe/vzdělával. To dělá málokdo. Vždyť většina lidí ani nečte,… Těch pár, co čte se omezuje jen na jejich oblíbený žánr (třeba romány, detektivky, fantasy), což jim ale moc nepomůže – i když je to samozřejmě lepší než necist vůbec.
Že by někdo v dospělosti sám a ochotně se nějak zlepšoval, osvojoval si nové dovednosti, rozšiřoval své schopnosti a vědomosti, nebo i vlastnosti a navyšoval inteligenci, to říct nemůžu, to moc lidí nedělá… I když by to měla být povinnost každého člověka, se celý život sám od sebe aktivně vzdělávat (zlepšovat).

Edison

U3V nejsou pro DOSPĚLÉ. Až pro SENIORY. Nepleť si pojmy s domy.

Hufnágl

Příspěvek smazán administrátorem.

Hufnágl

Příspěvek smazán administrátorem.

Edison

Příspěvek smazán administrátorem.

Hufnágl

Příspěvek smazán administrátorem.

Edison

Příspěvek smazán administrátorem.

Hufnágl

Příspěvek smazán administrátorem.

Edison

Příspěvek smazán administrátorem.

Edison

Příspěvek smazán administrátorem.