Vzdávám se autorských práv?

Když třeba pod svůj program, video, mp3 nenapíšu: „Video, program je chráněn autorským právem. Je zakázáno, dekompilování, užívání k fotomontáži,…“ znamená to, že se vzdávám svých autorských práv nebo se to automaticky předpokládá. Na obchodech taky není napsáno, že krádeže jsou trestné

Nejlepší odpověď
Terryle

Pokud si dobře vzpomínám, tak autorská práva máte automaticky, dokud je někomu neprodáte. Myslím, že se výslovně uvádět nemusí.

Další odpovědi
led

Nerobte problémy autorskému zväzu. Z čoho by potom žili. Snáď si nemyslíte, že dostanete všetky autorké poplatky, oni si z toho strhávajú nemalé percento.