fcoop

Vzdaluje se Měsíc od Země? Pokud ano – proč, a jakou rychlostí?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
anonym

Ano

Jak známo, Měsíc se od Země pomalu vzdaluje rychlostí 38 mm za rok a jestli bude tento proces pokračovat i nadále, jednou naši oběžnou dráhu opustíhttp://proc­proto.cz/veda-a-technika/astro­nomie/muze-mesic-odletet-od-zeme/

Další odpovědi
lexx

Ano

ano, trochu se vzdaluje, když jsem já byl tenkrát kluk tak byl asi 2× větší tedy blíže, až ulítne docela tak teprv bude průšvih neboť prej stabilizuje výchylky zemské osy, říkal Franta v hospodě

filva

Ne