BENYTA

Vzdálenost ochranného pásma studny veřejného vodovodu…

Poradte mi prosím odkaz,kde jsou tyto informace,v naší obci je katastrofální stav „pitné“ vody.Zdroj je pár metrů od státní silnice…DĚKUJI.

Nejlepší odpověď
annas

Podívejte se na vyhlášku v odkaze. Snad najdete odpověď na svou otázku.
Doplňuji:
V předpise je uvedeno, že podle novely vyhlášky č. 501/2009 platí pro umístění studní od srpna 2009 vzdálenosti, které jsme zde doplnili tučně do 3. a 4. sloupců tabulek a výjimka není možná. To znamená, že by na novou studnu, vzdálenou méně než 12 m od obecní cesty, nemělo být vydáno územní rozhodnutí.
Kdyby Vám odkaz nešel otevřít, zadejte do Googlu text Obecné technické požadavky na výstavbu studní. Pak otevřte hned první heslo.

Zdroj: http://www.ge­olog.cz/zakony/Technic­ke_pozadavky_na_stud­ny/Obecne_poza­davky_na_vystav­bu.htm