vecernice

Vzali jste někdy…

V souvislosti se smrtí Ladislava Smoljaka bych se chtěla zeptat jestli jste někdy vzali úplatek?Nebo naopak dali?A jak jste se přitom cítili?
Doplňuji:
Miroslave-zatím mi nikdo úplatek nenabídl,nebo si asponˇnevzpomínám ,taky není za co.Ale já už ho dala-teda tu pozornost.Musím se přiznat,že mi to moc nejde.Byla jsem rudá až na pr..li!

Nejlepší odpověď
kropitko

Nikdy mi nikdo žádný úplatek ani nenabídl,bohužel. No a já jsem kromě nějakého kafe,čokolády,lah­vinky nikomu nic nedala. Beru to spíš jako projev vděčnosti a ne úplatek,když už jsem dala,tak to bylo až při další návštěvě,třeba u lékaře apod…

Další odpovědi
rynek878

Bohužel nebo spíš bohudík nejsem v postavení,kde bych byl ohrožován „úplatky“,ale ani já sám jsem nikdy nikomu nedal žádný úplatek.Samozřejmě nemyslím tím bombonieru či nějaké to spropitné,holt nebyl jsem k tomu nikdy vychovávaný a ani donucený,já jsem zásadně proti ÚPLATKŮM.

panenka

Nikdy jsem Večernice žádný úplatek nevzala a ani nikomu nedala.

mj81

Tak já mám v popisu práce, že tak den dva v měsíci chodím kontrolovat, jestli zaměstnanci jistých firem všechny obdržené peníze odevzdávají jako tržbu a nenechávají si něco pro sebe. Pár zaměstnanců už jsem při kradení přistihl, dva díky tomu dostali výpověď. Taky už mi pákrát někdo naznačoval, že se určitě nějak domluvíme, ale nemám zájem. V práci vydělávám víc, než umím utratit a na rozdíl od nich si vážím toho, že mám práci a že dělám něco, co mě baví.

Miroslavst

Co je to úplatek? Jako dýško-to ano. A myslím, že je mi jedno jestli se z toho zblázním. A cítil jsem se při tom dobře, když jsem bral :D
A co ty večernice? Ty na sebe neprozradíš?

martina1

V práci nám často nabízejí peníze a jsou lidé,kteří nám hnou pěkně žlučí.Když někdo přijde,v ruce obálku a řekne"Hezky se mi tu o maminku poostarejte",tak ho hned vyhazujem.Staráme se o lidi hezky i bez úplatků.Jindy zas přijdou jestli bychom nepromluvily s lékařem,aby operaci přesunul na dřívější termín,že na penězích nezáleží.A ještě dodá,vždyť to tak ve špitálech chodí.No, u nás ne!Jak by ktomu přišli nemocní lidé,co počítají každou korunu.Jiné je,když byl u nás někdo spokojený a přinese nám kafe,nebo zákusek…To opravdu potěší a říkáme si,že naše práce má smysl.Někdy si vezmeme peníze.To v případě,že u nás leží nějaký starý imobilní pacient a přijede pro něho pouze saniťák.Chtějí nám dát třeba kafe,ale nemůžou ho dojít koupit.tak do kiosku dojde někdo z nás.zbytek peněz vrátíme a za kafe poděkujeme.to máte vidět ty rozzářené oči babiček a dědečků.Za manžela vím,že úplatky taky nevezmou.Stejně by na řadový policajty přišli a než se nechat blbě vyhodit,to jim tak velké úplatky asi nikdo nenabídl.Ale prý to lidé zkouší dnes a denně.

sobol

Miroslave, dýško se dává až za dobrou službu a není nelegální na rozdíl od úplatku. Nebo jestli to máte jinak tak se omlouvám. 😉

Úplatek jsem dostal (jestli se láhev whisky tak dá nazvat), abych upřednostnil jistého zákazníka, ale já bych to udělal i bez té lahve páč jsme kamarádi, takže nevím nevím, ale skutkovou podstatu úplatku jsem asi splnil, kdyby mi tu láhev dal až po práci tak to vyjde úplně nastejno a je to legální. A také jsem ho dával a abych řekl pravdu vůbec jsem se necítil provinile, bylo to v prostředí, kde tak jednalo spoustu lidí a spíš bych si připadal jako blbec snažit se dosáhnout stejného výsledku bez něj.
Tenhle jev jen tak nevymýtíme, bohužel.

FOG

Ja si myslim,ze nejaky drobny peniz ,kdyz date jako dysko ci tringelt,tak je to normalni a v nekterych zemich se to ocekava,jako spropitne servirkam apod.
Tez nejaka ta flaska a bonboniera ,jako pozornost si myslim neni uplatek.
Do tech ja radim ty v tucnych obalkach,aby mel nekdo vyhodu,treba kdyz chce prednostne nejaky velky kseft apod.

anonym

Já se zbláznil,už je to dobrý.

lorja

Pokud je za úplatek považována flaška domácí slivovice,tak se přiznávám,ano dala jsem ji v 80 letech referentce na bytovém oddělení.Tenkrát u nás byly některé družstevní byty přidělovány mým zaměstnavatelem­.Dala jsem ji ,abychom si mohli vybrat poschodí a orientaci bytu,jinak už nám v domě přiklepnutého.