Filip84

Vzali byste si hada domů na vychování?

Aby se mu nestal ouraz:

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/muze-byt-had-rad-kdyz-ho-nekdo-zachrani-pred-urazem

Nebo aby nestrašil mírumilovné pracující:

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nova?questi­on=Vzali+byste+si+ha­da+dom%C5%AF+na+vychov%C­3%A1n%C3%AD%3F&_sub­mit=Odeslat&do=ma­inNewQuestion-form-submit

Já ne. Já bych čistě zjistil, jestli je to chutný had, a jestli jo, tak kterak hada klepnout a uvařil bych z něho „nudle“, nebo tak něco. 😎 Vieti to taky vaří, ale ne každý had je tak jako k jídlu.

Jinak bych ho nechal být, já si fakt s hadem doma povídat nebudu, a ani nevím, jak se takový had venčí. Do „Regiošuku“ tě s hadem nevezmou, autobusák tě s tím taky pošle do prdele, teďka projdi se takto po vesnici s hadem, jak tady ten chovatel, co je na fotce. Já nevím, jsou rozumnější zvířata na chov, ne?

Ne, je to, samozřejmě, myšleno jako nadsázka: chováte / chovali jste hada? Nebo někdo někoho takového znáte? Jaké to má benefity? Krmí se to jenom myší / potkanem / křečkem atp., nebo to žere i něco jiného?

Nejlepší odpověď
Funna

Ano, už jsem hada na vychování měl.

Ono poměrně dost podstatné, jaký je to had…takže ano, měla jsem doma hada na „vychování“, ale byl to"jen" malý škrtič a ti jsou v podstatě neškodní…

Další odpovědi
Rocker

Ne, hada na vychování nemám, ani jsem neměl, ale znám někoho, kdo ho má.

Znám lidi,kteři chovají hady.Nemám problém ochočeného hada vzít do ruky,nebojím se jích.
Ale raději mám chlupaté mazlíčky,doma máme 2 kočky a 2 psy.

Drap

Ne, hada domů nechci.

Špatná anketa, chybí jiná možnost.

•adulinkqq•

Ano, hada na vychování mám.

Filip84

Jo, a kdyby někdo vařil, nebo jedl hada, nebo tak něco, napište taky! 👌😎

Filip84

Funna: A má to k člověku nějaký vztah, víš co, když to krmíš, a tak vůbec?

Funna

ne, nemá…z pohledu „mazlíčka“ je to zvíře na nic…

Filip84

Funna: Takže co: takže se díváš, jak to žere tu myš, nebo tak něco?

Funna

nedívám, prostě mu ji dám, žrát musí, a jdu pryč, pak jen zkontroluju, jestli ji sežral…a pro upřesnění, dávala jsem mu rozmražené mrtvé myši…ale asi se chceš zeptat, proč si někdo pořizuje hada…zeptám se tě stejně..proč si někdo pořizuje rybičky, nebo pavouka, nebo něco podobného, s čím si nepohraješ, nepohladíš?…asi nejspíš proto, že se mu líbí..a proč se mu líbí, to nevím, každý má jinou „úchylku“…a nebyl to můj had, prostě mi zbyl „na krku“…ale samozřejmě se dal vyndat z terária a lozil po tobě, ale když to srovnám třeba s kočkou, osmákem degu, křečkem, nebo korelou, které jsem také měla, tak to zvíře máš, jen abys ho měl, žádná extra zábava s ním nemí…

Filip84

Už tomu asi rozumím.

Tak já nevím, víš co: mám psa, kočku, kdysi jsem měl morčata a králíka (normálního, velkého, ne drahého ze zverimexu 😅), ale právě rybičky mne nikdy nelákaly, třeba.

Ty, rybičky třeba lidi chovají, protože je to visuálně přitažlivé. Ona ta ryba ti vyroste, zhruba, do velikosti podle prostoru, který jim dáš. Takže my jsme měli, na základce, učitele, co byl magor do ryb, a on ty ryby měl všude (doslova!) a vodil do bytu exkurse z celé školy se na ty ryby podívat. Tak tos došla, v zádveří ryby. Došlas do obýváku, a tam místo stěny ohromný akvárko, a v něm: ryby. Ale v tom ohromným akvárku plavala zlatá rybka, co měla tak 30 cm! V ložnici, kolem celé postele: ryby. Naproti posteli: ryby. Chlap tě šoustá, ryba na tebe čumí, tvl! 😅 Na záchodě malý akvárko, a v něm: ryby, nad splachovačem, kombi mísa. 🤷‍♀️ No, nevím, nakolik na to měly ryby vliv, ale skončilo to rozvodem. 😅 Ale nebýt jeho, tak bych fakt nevěřil, jak veliký takový ty „čudle“, barevný, mohou být. Hodně veliký! No a kdyby to nebylo v učitelském bytu v učitelský bytovce, ale měl to někde, prostě, kde by to nebylo, jak „tričko dobrý, paní velká“, jo, tak je na co se dívat.

Pavouk vyrábí pavučinu. A když mu vytvoříš vhodné prostředí, jo, víš jak, máš na to prostor, tak vyrobí hezkou pavučinu. No a potom můžeš pozorovat, jak to probíhá, když se do pavučiny chytne můra, moucha, atp. No a pavučina je na jedno použití, jak se poškodí, tak pavouk to neumí opravit, je to rozbitý, vyrobí si novou. No a pokud ho máš na relativně malým prostoru, tak mu musíš tu poškozenou uklidit. Takže jako zábava s tím je.

Jasně, na koťata, nebo štěňata, to nemá, ale zase úplně nudné to taky není. 😎

Funna

pavouci, kteří se obvykle chovají doma v teráriu, žádné pavučiny netvoří, jsou to sklípkani…
PS: jsem nevěděla, že se necháš šoustat chlapem 🙂