Avatar uživatele
Ozzy21

Vzali by jste si do péče rómské dítě?

Doplňuji:
Všem Vám moc děkuji za odpovědi :) Zajímalo mě to :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? iceT, fcoop, redy, zzzzz, gagaga, Bad Wolf před 3724 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
fcoop

Těžko. Nejsem matka Tereza.
Docela bych se obával genové výbavy a jeho příbuzných.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Damiana

Cikáňata máme v péči vlastně všichni. Živíme je, poskytujeme jim vzdělání, lékařskou péči, bydlení.
Je to opravdu k užitku?

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?bolak, anonym Nahlásit


Avatar uživatele
Hamon

Ne. Klidně mě považujte za rasistu, ale z míchání kultur nebo náboženství nevzejde nic dobrého.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

kdyby bylo moje..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzzz

Nikdy!!!!!!!!! Bych ho nepustila ani přes práh.
Myslím si, že se jim ti malí Cikáni budou těžko do normálních rodin rozmisťovat. Nepomůže ani to, že k nim budou rozdávat vysoké dávky. Kolem 6000kč na potřeby dítěte a 8000kč hrubého pěstounovi. Jsem zvědavá jak si s tím EU nařízením rušit domovy poradí, no jedno řešení mě napadá, rozmístit je po zbytku Evropy 🙂 Třeba tam budou lidé víc nerasisti 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
redy

To můžu říct NIKDY a to vím že děti nikdy mít nebudu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BENYTA

Kdybych měla na výběr toto a doživotní trest v páté nápravné,zvolím­......basu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

no…sice můj názor je, abychom těm nepřizpůsobivým pořídili opuštěný ostrov, tam je všechny přestěhovali a sebrali jim lodě…ale to, čím jsou, podlě mě dělá hlavně to, že jsou v bandě a hlavně je vychovává vzor ostatních jim podobných…
takže ano…úplně malé dítě bych si klidně vzala a vychovala ho stejně jako svoje…nemám v tomto směru žádné předsudky…jenže když čtu reakce všech ostatních, tak bych to ještě promyslela, protože by to měl/a, s převažujícím názorem, že co cikán, to automaticky zloděj a příživník, v životě hodně těžké…
Doplňuji:
to by mě zajímalo, jak to, že Lucie každý rok dostává Slavíka…kdo jí ty hlasy posílá, té cigánce, co musí být dle genetické výbavy jen zloděj a ubožák, které tak nesnášite!?

Upravil/a: Funna

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Asi jsem moc špatná, ale neudělala bych to, neměla bych sílu na to, abych ho pak jen chránila od těch špatných, ke kterým by inklinovalo, jen co by začalo mít svůj názor, Taková výchova, …bylo by to už něco jiného, než kdyby vyrůstal mezi svými. Lidi nesnáší odlišnost, ať je jaká chce, nechápali by to a já bych neunesla ten věčný strach jej někam samotné pustit, buď by dostalo od bílých, nebo od černých, ti by jej mezi sebe asi nepřijali, bylo by bílé vevnitř a černé vně, bylo by na tom možná hůř. Jistě, jsou i vyjimky, vídáme je v televizi, sledujem je jak exoty a kroutíme hlavou. Osobně znám lidi, co si adoptovali malého Roma, nedopadlo to vůbec dobře, otec zemřel moc brzy a matka na to prostě nestačila, byl to sígr, ona se jen trápila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Nevzala bych si do péče žádné dítě. Přitom velmi obdivuji ty, kteří se starají o cizí děti. Jelikož v dnešní době je stále více případů, kdy se vlastní děti „nevyvedou“, tak by člověk jen velkými obavami čekal, čeho se dočká. ☹

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Sarrow

Ne, geny by se projevili v nezávislosti na slušné výchově.

Bohužel, pokud budou věčně žít na okraji společnosti a nezačnou se začleňovat mezi nás, tak se nikdy nic nezmění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirkajirka

Kdysi mi na podobnou otázku napsal lukas.zmizik to to A já pochopil že měl velkou pravdu.
Doplňuji:
jirkajirka:
Bílým občanům se sociální dávky nevyplácejí? A oni jsou jediní, kdo kradou? Zaměstnal by si cigána, kdybys měl firmu? Kolik toho rozkradl nebo pomohl rozkrást třeba slušný bílý občan Václav Klaus a jeho kolegové? Kolik je u nás cigánských feťáků? Řekl bych že né tolik, než těch bílých. Co se týká automatů, cigaret a chlastu, které si cigán nakoupí za sociální dávky, můžeš být ještě rád, protože se skoro polovina těchto peněz vrátí ve formě daní za tyto produkty…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mandat

Ani náhodou…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Klidně, pokud bych k adopci (jakéhokoliv dítěte) měla podmínky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bad Wolf

Ano, vzala bych si do péče romské dítě, tak jako kterékoliv jiné. Tak to snad jako odpověď stačí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Reezo

Kdybych dostal právo si sám vybrat, tak možná by se našel nějaký jedinec, kterýho bych adoptoval. Ale tak z 99% bych je ignoroval.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Damiana: víš jak dělá rómský mimčo když má hlad?

„méééééééééééé móre mééééééééééé..“

před 3725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Damiana

😁

před 3724 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

zzzzz: já stejně vim jak by to dopadlo, vezmeš si do péče róma, von ti vykrade byt a svede to na výchovu..

před 3725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad bolak, také čisťounká Pavlínka, také ?:-))

před 3725 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

taky jsem si včera na tu příhodu vzpomněl :)

před 3725 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek