Kačka007

Je problém, vyzvednu-li si OP až po propadnutí starého?

Potřebuji poradit. Všimla jsem si, že mi za 2 měsíce uplyne doba platnosti občanky. Bohužel odjíždím do zahraničí (s platným pasem a řidičákem, které mi tam jako doklad totožnosti myslím stačí). Problém je, že si o novou stihnu před odjezdem ještě zažádat, ale vyzvednout si ji budu moci až měsíc poté, co stará propadne, takže teoreticky budu měsíc bez občanky, která bude ležet na úřadě. Je to problém? Popřípadě mohu za to dostat pokutu? A jak dlouho mi nechají občanku na úřadě?

Děkuji za odpověď

Odpovědi
led

Nič sa nestane, OP na vás počká,
ale je dobre informovať pri zažiadaní, nového, prípadne aj teraz na príslušnom obvode Polície, kam bude doručený, že budete v čase vydania OP neprítomná. Aspoň ušetria za SMS
Ako doklad totžnosti do prevzatia nového OP, nepoužívajte starý OP po skončení jeho platnosti, ale cestovný pas.