postcd

Vyzvednout přeplatek za plyn místo zesnulé osoby?

Pokud to bylo psáno na někoho z rodiny, kdo tento rok zemřel a já mám stejné křestní jméno, příjmení i bydliště. Jde o složenku přeplatku za plyn. Okradu tím nějak stát?

Nejlepší odpověď
Emefej

Stát tím určitě neokradeš. Nám přeplatky posílá dodavatel plynu, nikoliv stát. Počkje s tím na dokončení dědického řízení, můžeš se dopustit podvodu.

Další odpovědi
pusinka50

Nahlásit při dědickém řízení.
Budeš přehlašovat odběratele plynu a předkládat úmrtní list. Pravda vyjde najevo.

cukrar

Stát neokradete, páč s tím nemá co dočinění. Pokud na poště Vám vypaltí částku, nic se neděje, páč se to firma nedozví, že jste to převzal vy, místo osoby zepřelé.

Doplňuji:
zemřelé

Luxx

tohle by mělo být určitě předmětem dědického řízení

postcd

děkuji, víte někdo vysvětlit proč dopustit podvodu? proti komu? je to v zákoně nějak? co když se dědici shodují abych to vyzvedl?

cukrar

Dědicové se můžou domluvit, ale ten kdo Vám to má vyplatit potřebuje právní doklad, že jste opravdu dědic. Máte takový dokument?