Avatar uživatele
Bronzový

Výzva k úhradě zákoného příspěvku nepojištěných

Zdravím,
v roce 2006 v říjnu jsem prodal auto Škoda 100 řádně odhlásil s evidence na dopravním oddělení a zároveň informoval pojišťovnu. Dnes 31.01.2013 mi přišla výzva k úhradě zákoného příspěvku nepojištěných ve výši 4680,00 Kč za období 10.07.2010-07.10.2010. Může mi někdo vysvětlit jak je možné, když nejsem vlastníkem vozidla od zmíněného výše uvedeného data vymáhána uvedená částka. Nevím co si mám o tom myslet, napadá mě, že jsme v kocorkově, vždyt vozidlo převzal nový majitel, takže ten je povinován, nehledě k časovému odstupu.
Doplňuji:
Logicky,že jsem dal výpověď pojišťovně, proto mě není jasné jak mohl nový majitel téměř 4 roky vozidlo užívat a poté 3 měsíce nezaplatil a až po dalších 2-ou letech uhánějí mne, když už více jak 6 let nejsem majitelem vozidla.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Vysvětlím stručně a poradím.
V databázi je nepředstavitelný chaos a nepořádek. Media měsíčně vytvoří několk příspěvků, avšak čkp a zodpovědní úředníci jen mlží. ČKP přehazuje na MDČR, a opačně.
vy ale musíte !!!!!! do 30 dnů reagovat a bránit se, doporučuji elektronickou poštou vkládat příspěvky do případů, tak jak je vysvětleno na druhé straně Vašeho dopisu.
Pokud promeškáte lhůtu, klidně skončíte u soudu a prohrajete. Věřte vím o tom hodně. Viz jiné poradny..

Doplňuji:
pozor, neplést pojištovnu a čkp!!
Musíte jim odpovědět do 30 dnů.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud jsi auto řádně odhlásil, tak udělej kopie dokladů a zašli je s vysvětlením pojišťovně


Avatar uživatele
Pokročilý

Zajdi si nejprve na odbor dopravy dle tvého bydliště a vyžádej si soupis vozidel, které vlastníš.
Mohlo se totiž stát, že on vozidlo nepřihlásil na sebe.
Ale podle data se spíš jedná jen o nějakou chybu-spíš bordel, až budeš mít papír v ruce, naskenuj a vlož do zprávy na stránkách www.ckp.cz, resp tam, kde ti to popisují v dopise-výzvě.


Avatar uživatele

Ten Kocourkov jste si ale nejspíš zapříčinil sám. Pojišťovnu nestačí informovat. Je třeba zrušit pojistnou smlouvu - výpovědí.
Je otázka, jak to s Vaším vozidlem dopadlo dále. Pokud jste je odhlásil z titulu likvidace, dohledejte příslušné doklady, doložte formulář výpovědi z pojistné smlouvy a oboje v kopii pošlete vymahateli pojistného. Pokud jste vozidlo prodal a odhlásil, pošlete vymahateli opět výpověď z pojistné smlouvy, kupní smlouvu a doklad o odhlášení vozidla.
Jestliže jste výpověď písemně nepodal, je málo pravděpodobné, že se Vám podaří docílit toho, abyste vymáhanou částku nemusel platit.
Zkuste v tom případě záležitost hrát na "dobrou víru", s tím, že Vám pojišťovna nesdělila, že je nutné podat výpověď písemně a Vy jste na základě telefonátu považoval záležitost za dořešenou. Je tu malá pravděpodobnost, že to pojišťovna bude respektovat, ale za zkoušku to stojí.
Doplňuji:
Opakuji - dejte dohromady doklady o prodeji a odhlášení vozidla, zrušení - výpovědi pojistné smlouvy (vše v kopiích - originály si ponechejte) a pošlete vše jako odvolání vymahateli.
Nový majitel zřejmě vozidlo včas nepřehlásil, nebo neuzavřel smlouvu na povinné ručení. Pojišťovna na základě předložených dokladů celou záležitost přešetří a platit bude nakonec ten, kdo skutečně pochybil.
Jestliže doklady nenajdete, v pojišťovně by měli dohledat Vaši výpověď v archivu. Na DI je to stejné. Nečekejte a vše řešte bez zbytečných odkladů.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

cukrar

podobné případy jsou na dennípm pořádku. Vy jste udělal vše podle zákona. Není Vaší povinností mít uložené smlouvy desítky let..upozorňuji, že čkp se lehce nevzdá, někdy 10x odmítne jakékoliv tvrzení. Vyhraje ten, kdo déle vydrží!! Ještě jednou upozorňuji, neposíla poštou, jen elektronicky..

 

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý Drap 742
Stříbrný cukrar 689
Zlatý mosoj 678
Zlatý gecco 478
Bronzový kapitán 297
Zlatý Kepler 296
Stříbrný honza19hk 286
Zlatý Lamalam 259
Zlatý venkovan 246
Zlatý Hlada 232

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.