Význam věty: Ukázaná platí

Nejlepší odpověď
anonym

ad štamgast, opět opakuješ svůj zlozvyk, ukvapeně vkládat chybné a subjektivně fiktivní odpovědi, viz „ukázaná platí“ v odkazu:
Především se nejedná o větu, ale o úsloví (částečně i rčení). Ačkoliv pochází již ze staročeštiny, dnes se ujala jeho obdoba ve smyslu: „Kecy jsou jen kecy, ale ukázaná platí.“ – usvědčující a pádný důkaz prázdného chvastounství apod.
Význam je, že rozhodující je konečný výsledek, průkazný důkaz, názorná ukázka apod.
Proto se užívá ve slovníků hráčů mariáše (kdy vyloží list na stůl), u rybářů po předložení skutečného úlovku a jako módní tvar jej převzala i firma Hewlet Packard pro své předváděcí středisko svých produktů a demoverzí softwaru.
V tomto duchu se i začalo vyskytovat v různých webových chatech a blozích, dokonce si takto prezentoval svůj nick i jeden z uživatelů Facebooku.
Odkaz na text v písničce je jen příkladem populistického nadužívání i v obhroublých a nevalných projevech.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/anglictina-a-an-the

Další odpovědi
štamgast

Třeba ti někdo ukázal značku a pak ti po pár minutách řekl: Ukázaná platí.

Vlk-Gabriela

Štamgast již odpověděl, tak jenom přidám jeden hudební odkaz.

Zdroj: http://www.mu­sicer.net/kara­oke-texty-pisni/harlej/u­kazana-plati