význam slova retro

původní retro seriál.....

Nejlepší odpověď
Dandi

Něco starého – co bylo moderní v jiné době…

Další odpovědi
Lencis

Retro je obecné označení pro něco minulého, zaniklého, bývalého, může se jednat o označení pro cokoliv zpět v čase.

Seriál bude zřejmě o životě lidí v minulé době… tipla bych to na šedesátá či sedmdesátá léta.

miney777

Retro
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Retro je obecné označení pro něco minulého, zaniklého, bývalého, může se jednat o označení pro cokoliv zpět v čase. Může se jednat jak o předponu k jinému slovu tak i o samostatné slo­vo.

Samostatné slovo
V současné době se slovo retro používá často ne zcela vhodně pouze jakožto označení pro dobu vztahující se k 50. a 60. letům 20. století.

Příklady použití předpony
retrospektiva – pohled zpět do minulosti
retroaktivita – zpětná působnost právní normy
retrodikce – výrok o minulých událostech
retrospekce – pohled na minulost

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­tro

alenka901

RETRO TO JSOU VĚCI ZE STARÝCH DOB AUTA,OBLEČENÍ,ZA­ŘÍZENÍ ATD

Attack-design

staré – např. retro oblečení