význam slova RECESE v politice

význam slova recese v politice

Nejlepší odpověď
alenka901

Recese (z latinského slova recessio = ústup) je v makroekonomii definována jako pokles reálného hrubého domácího produktu (HDP) po dvě nebo více následující čtvrtletí v roce (analogicky dvě po sobě jdoucí čtvrtletí s negativním reálným ekonomickým růstem). Recese může zahrnovat souběžný pokles souvisejících měřítek celkové ekonomické aktivity jako jsou zaměstnanost, investice a zisky společností. Recese může být provázena klesajícími cenami (deflací) nebo naopak rychle stoupajícími cenami (inflací) procesem zvaným stagflace. Případy dlouhé recese označujeme jako ekonomickou depresi.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Re­cese

Další odpovědi
Dandi

Recese má významy:
• ústup, ústupek, pohyb zpět
• 1. hospodářský pokles
• 2. výstřední žert

V oblasti politiky se tedy jedná o jakýsi úpadek politiky.

Attack-design

náhražka,emělotina, úpadek – recese v politice? u nás leda tak výsměch lidem