Retko

Vyznam slova Pancerfaust?

Vite nekdo co to znamena?

Nejlepší odpověď
inspektorcz

die Panzerfaust = německé slovo v překladu pancéřová pěst (raketa pro ničení tanků)

složenina slov:
der Panzer – pancíř
die Faust – pěst

Další odpovědi
IDeal

zbraň používaná ve 2. světové válce

Zdroj: http://www.gd-uk.org/images/re­search_pages/pznkac­ker_images/pan­zerfaust11.jpg

alias

Panzerfaust (český překlad „pancéřová pěst“) je první u nás známá zbraň, sestrojená proti pancéřovaným vozidlům, užívaná německým vojskem za 2.světové války. Má nadkaliberní střelu, jejíž hlava je značně širší než nábojka, trhavina v ní užitá je uložena tak, aby se při výbuchu vytvořil ze zplodin úzký, soustředěný proud, jehož energie prorazí pancíř – jeho kov se v té chvíli chová jako kapalina a je hladce překonán. Je ovšem nutné, aby v okamžiku exploze byla střela ve zcela určité vzdálenosti od pancíře, jinak je výbuchový paprsek rozptýlen a jeho energie rovněž. Proto bývají na snímcích tanků vidět na pancíři všelijaké „krabičky“ – jsou to vlastně distanciéry čili oddalovače, které mají právě tuto funkci. Střelivu se neříká „průbojné“, ale PRŮPALNÉ, dnes je ve výzbroji všech armád.