HeroSciHamst

Význam slova „nemůže“ jako „nemáme na to prostředky“ u černých děr

Všude se píše že „pokud předmět přesáhne určitou hranici, není možné se z černé díry vrátit zpět“ znamená to, že je to z nějakého důvodu fakt absolutně nemožné, anebo je to jenom tak nehorázně strašně moc náročné, že jim prišlo jednodušší tam prostě napsat nemožné?

Zdroj wiki:
„Černá díra je objekt natolik hmotný, že jeho gravitační pole je v jisté oblasti časoprostoru natolik silné, že žádný objekt včetně světla nemůže tuto oblast opustit. “

Nejlepší odpověď
arygnoc

jedná sa o tzv schwarzschildov polomer, horizont zdalostí..
je to pomyselná hranica, na ktorej úniková rýchlosť z telesa prekročí rýchlosť svetla (úniková týchlosť sa zvyšuje smerom k ťažisku daného telesa) – a túto rýchlosť nemožno prekonať ⇒ teleso nemožno opustiť, nemožno sa vymaniť z jeho pôsobenia (gravitácie).

  • Q

Další odpovědi
gecco

Nejde o „nemožnost“ ekonomickou (nemáme to ja zaplatit) ani technickou (nemáme to jak vyrobit), ale o nemožnost fyzikální… Fyziku neokecáš…
😉
Aspoň podle prozatímního stupně poznání.

Lamalam

Je to nemožné. Nejde o prostředky, prostě to nejde.

setapouch

Je to nemozne s dnesnim pojetim fyziky. Pokud by se ale prokazala nepravdivost Einsteinovych teorii (jsou to jen teorie, nikoli fakta), mohlo by byt mozne leccos. Co vse, to si v soucasne chvili asi neumi predstavit nikdo.