význam slova černá ovce a bílá vrána

Nejlepší odpověď
Myšák V.

Podle mě to není to samé.Černá ovce je hanlivý výraz pro někoho kdo je mezi dobrými ten špatný a bílá vrána označuje někoho kdo vybočuje nějakým způsobem něčím vyjímečným v dobrém slova smyslu.Vzácnost…

Další odpovědi
Terryle

Oboje znamená to samé – někdo, kdo se výrazně odlišuje od ostatních.
Černá ovce mi přijde hanlivější (černá ovce rodiny = někdo úplně mimo, za koho se zbytek rodiny stydí nebo ho bere jako blázna).

hanulka11

to je pojmenování člověka, který nějakým způsobem/spíš špatným /vystupuje z davu. Například-Když třeba má někdo z rodiny průšvih, tak by se mohlo říct-jsi černá ovce rodiny.
Bílá vrána- to bude stejné ,jen tím že se prostě také odlišuje, vemte si v hejnu vran bílou vránu-je každému na očích-je to jako albín -kuriozita.