Význam slova

Dobrý den, ráda bych se dověděla, jaký je význam slova Sahara. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Doplňuji informace, protože „člověk“ stejně
význam slova Sahara nevysvětlil.

Název Sahara pochází z arabského slova „Sahra", znamenajícího poušť, pustinu. Slovo Sahur(e) (i jméno panovníka) znamená arabsky zapálit, z úsvitu, vychází z kultu slunce, což se odráží i ve jméně – Sahu-Re.

Souvislost se jménem panovníka a pojmenováním pouště není nikde uvedena. Ani to na ni nevypadá. Víme jen, že Sahure, panovník egyptské dynastie, dal postavit (kromě jiného)i sluneční chrám, ale dodnes se ho nepodařilo objevit.

Podle různých stránek.
Doplňuji:
Ještě jsem se dívala do anglického etymologického slovníku a naštla toto:

Původ z arabštiny çahra „poušť“ (množné číslo çahara), vytvořené od adjektiva asharu „žlutavě červené.“

Další odpovědi
člověk

možná Sahure,byl to panovník velké egiptské dinastie,postavil velký sluneční chrám,aby se nenašel,nechal vysušit velké uzemí,