význam slov presumce viny, neviny

Nejlepší odpověď
standa

Presumce neviny znamená, že na podezřelého je nahlíženo jako na NEVINNÉHO, a to až do okamžiku kdy soud rozhodne o případné vině.

Presumce viny, znamená pravý opak, a pak stačí jen podat obvinění a na podezřelého se nahlíží jako na VINNÉHO se všemi důsledky z toho vyplývající (u politiků se pak vyžaduje okamžitý odchod z funkcí, z politiky…).

Český právní řád ctí princip presumce neviny…, ale jsou státy, kde u některých druhů provinění je to naopak.