1popelka1

Význam, původ spojení „parta hyc“

Už několikrát jsem se s tímto spojením setkala, ale vlastneě nevím, co přesně znamená, z čeho, z jaké situace(?) vzniklo? V jaké souvislosti se používá?… Díky

Nejlepší odpověď
annas

Zastaralé slovo hic = vedro, parno, pařák. Sice význam je trochu posunutý (latinské hic = zde – parta zde, parta, která se do všeho žene horkokrevně – našla jsem toto:

Parta HIC – organizovaně neorganizované společenství lidí, jehož jádro se dalo dohromady v období velkých skautských činů a skutků a postupem času se spolčilo kolem tajemného Kapitána Vinipucha. Je to vlastně taková moje druhá rodina, takové české Beverly Hills. Všemožně spolu kamarádíme a nekamarádíme, chodíme spolu na pivo, jezdíme na akce a na výlety, párujeme se, rozcházíme, slavíme, opíjíme se, střízlivíme, spíme spolu, pomáháme si, podrážíme se, plešatíme, zarůstáme, stárneme, mládneme. Prostě u nás je skutečně možné vše…a to jsem si nedávno uvědomil, že některé členy tohoto spolku znám už 22 let! To mě skutečně vyděsilo 🙂

Zdroj: http://robkor­.mistecko.info/in­dex.php?option=com_con­tent&task=blog­category&id=36&I­temid=74

Další odpovědi
hanulka11

parta lidí , mnohdy rebelů ,kteří spolu zažijí nezvěřitelné zážitky -což je stmelí
takové partě se říká patra hic jako ve filmu z hornického prostředí
http://www.ou­rphorum.com/par­ta-hic-1976-tvrip-t1356.html

mnohdy se použije,příklad … na šichtu nastoupí naše parta hic /všichni drží při sobě jeden druhého podrží/