mv100

Význam/původ příjmení „Brensa/Brenza“?

Nejlepší odpověď
annas

Brens/Brenza – původ příjmení – mohlo to tak být.

  1. možnost – slovník uvádí pravděpodobný původ příjmení z německého obecného pojmenování Bremze = brzda, zarážka.
  2. možný původ v Kottově slovníku je od slovesa bremtiti = bručeti. Takže česky bručoun.

K záměně m/n mohlo dojít zápisem v matrice, chybnou výslovností apod. Nakonec i brzda vydává zvuky, sloveso i podst. jméno spolu souvisejí.