Matiselis

Význam přísloví: Moudrý človek má moudrost v srdci, hlupák na jazyku.

Neznamená to něco ve smyslu „Je tedy lépe mlčet, než pošetile mluvit. I hlupák, dokud nepromluví, může být považován za moudrého. Moudrý člověk totiž víc ví, než říká. Čím je kdo moudřejší, tím
je skromnější.“

Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Dochy

Něco takového…
Také „mluvit stříbro, mlčet zlato“ a dalo by se najít pár dalších příbuzných.