Markéta S.

Význam příjmení Staňková, Žahourová, Melenová

Nejlepší odpověď
annas

Staňková – původ z křesního jména Stanislav = staň se slavným.

Žahourová, Žahourková – zdrobnělé z příjmení Žahour – z obecného jména žahour = kaše z borůvek; ze slovesa žáhat = pálit, hořet; též = komu hořela hlava, tzn., že by zrzavý.

Melenová – z hebrejského osobního jména Melichar = můj král je světlo.

D. Moldanová: Naše příjmení
Doplňuji:
Sice jsem odpověděla, ale postrádám nejen otázku, ale i slova prosím, děkuji.