martaparta

vyznam :neřikej hop ,dokud jsi nepřeskočila

Nejlepší odpověď
annas

Znamená to, že když něco dělám, musím počkat až práci skončím.

Třeba čistím okna, řeknu si, ještě pověsím záclony a jsem hotová. Jenže mohu třeba při věšení záclony spadnout a zranit se.

Až budou záclony viset, budu mít radost, že je všechno v pořádku. „Přeskočila“ jsem úspěšně…

Další odpovědi
rosinka

Neradovat se dřív, než se ona událost stane. Nezřídka se totiž věci ještě v posledních minutách vyvinou jinak, než člověk předpokládá. Nezakřiknout to, co chceme.

WeeBear

Uvedu první příklad, který mě napadne.

Říkáš si: Udělám si referát do dějepisu, aby mi učitelka dala dvojku a měla bych tak vyznamenání.

Referát si udělat můžeš, můžeš ho odprezentovat a učitelka ti dvojku nakonec stejně nedá.

Řekla bych to ještě jinak – nedělejme ukvapené závěry, protože dokud něco nemáme jisté a nevidíme výsledek, tak to může být vše tisíckrát jinak.