Lurius

Vyzná se tu někdo ve zvuku? Co znamenají čísla, křivky a symboly v odkazu níže?

Na tomto japonském diskuzním foru byla měřena a porovnána kvalita zvukového výstupu u 3 audio přehrávačů, výsledky jsou na fotkách, ale bohužel nevím co stroj ukazuje. Pomůžete mi prosím? :(

http://www.hkep­c.com/forum/vi­ewthread.php?fid=124­&tid=2244921

Nejlepší odpověď
cochee

Nechali přehrávat signál 1000 Hz, ale ne sinusový, ale pravoúhlý se střídou 50%, jak je vidět na snímcích obrazovky osciloskopu. Kvalitní přehrávač bude mít ty kmity co nejpodobnější ideálnímu stavu, ty vlnky a ty špičky při přechodu z mínusu do plusu a naopak znamenají zkreslení. Seshora dolů jdou ty fotky od nejméně kvalitního přehrávače po nejvíce kvalitní.