Vyzna se nekdo v bojovem

umeni.Je toho asi dost tech praktik,ale me zajima,zda je pravdou,ze toto umeni se da ucit v kazdem veku.Je to tak?Diky

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem Vám 3 druhy bojového umění.

Karate je přístupné všem věkovým skupinám, je naprosto pro každého. Každý se jím může duševně obohatit a fyzicky zdokonalit. Harmonii mezi duchem a tělem mohou hledat jak mladí, tak starší, muži i ženy. Je to aktivita, ve které i pokročilý věk není překážkou, lze začít i v padesáti, šedesáti i později. Od 35 let věku by se karate mělo provádět méně prudce, karatisté by se měli především koncentrovat na zdokonalení technik, rozvoj taktiky, psychologie i dalších oblastí tohoto bojového umění. Člověk se může celý život zlepšovat. Výcvik dětí je veden jako příprava na pozdější skutečné a pravé karate. Ženy se zaměřují na sebeovládání, tělesnou harmonii, dobrý fyzický vzhled, formování postavy a sebeobranu. Stále více žen studuje karate jako výborný prostředek jak zůstat fit a dosáhnout klidu mysli.

Tchaj ti čchuan je starodávný styl bojového umění pocházející z Číny. Kromě svých bojových aspektů, je tchaj ti známo svými unikátními zdravotními účinky, mající své kořeny také v tradiční čínské medicíně.
Tchaj ti čchuan je vhodné cvičit v každém věku.

Džiu-džitsu lze provozovat do vysokého věku (a přesto se mu nikdy zcela nenaučíme!). Z klasického japonského džúdžuce se koncem minulého století vyvinulo džudo.

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Aq­P5tYu1zyMJ:li­de.uhk.cz/fim/stu­dent/duskoev1/bo­jovaumeni.html+bo­jov%C3%A9+um%C4%9Bn%C3%A­D+pro+jak%C3%BDko­liv+v%C4%9Bk&cd=3&hl=cs&­ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
vagra

Ano,máte pravdu,ale pod odborným vedením!!!

mojitek

Jde o to jake bojove umeni mate na mysli. Pokud se chcete vylozene vypotit a vymlatit se tak cinske Tchai chi chuan nebude to prave orechove ( i kdyz ve zrychlene forme je to tvrdy boj zalozeny na paceni ,uderech,kopech,pod­metech atd)-toto Vam ale doporucuju,mekka forma T.CH.CH je dechove cviceni a podporuje mysl,stabilitu,cas­tecne i svalovou hmotu,hlavne ale mysl.Z tohoto vzniklo aikido.
jinak bojovych stylu je strasne moc,jen wu shu(kung fu) jich ma nekolik tisic 😉
Mohu li Vam doporucit hledejte v orientalnich bojovych umenich…

Jahoda

U nás ve městě se vyučuje bojové umění. Já tam chodila a musím říci, že je pravda, že se to učí i menší děti. Chodily tam děti od věku 5-ti let a dospělý tam byly tak do 60. Takže je od různověké 🙂

Micinka

Ano je, já dělám karate a je to bezva sport. K nám chodí jak 4leté děti tak i dospělí. 🙂