veverkataja

Jak je to s vyzivovaci povinnosti k zene na rodicovske dovolene?

Dobry den,prosim o radu,s manzelem mame 2 deti(4,5let a 9m)pokud manzel pozada o rozvod automaticky soud vypocita vyzivne na deti,ale mam narok i na prispevek ja jako rodic na rodicovske dovolene?a popripade kde o nej zadat?dekuji Natalie

Odpovědi
anonym

samozřejmě, že bude vyživovat i Vás. jen záleží na soudci, jaká bude celková výše. znám několik rozsudků, nad kterými zůstává rozum stát a metr není jen jeden.

ivzez

Otec dítěte je povinen neprovdané matce svého
dítěte přispívat na výživu do dvou let věku dítěte.

Odhaduji, že by i Vám měl manžel po rozvodu
přispívat do dvou let mladšího dítěte.

Pokud se s manželem nedohodnete přímo (doporučila
bych písemnou dohodu), budete se muset obrátit na soud.