nic00

Výživné,předběžně vykonavatený rozsudek?

Dobrý den, v září 2012 byl vynesen rozsudek o zvýšení výživného, obě strany se odvolaly. . Otec již od července posílá na výživné menší částku nežli je uvedeno v rozsudku a to do současné doby. Je možné se domáhat výživného v částce, která je v rozsudku, když dosud není v právní moci. Četla jsem, že rozsudek o výživném je tzv. předběžně vykonavatelný.

Nejlepší odpověď
anonym

Do doby vynesení a pravomocnosti nového rozsudku, platí původní pravomocné soudní rozhodnutí. Pokud se otec sám rozhodl, že bude platit jinou (pravděpodobně nižší) částku, než kterou mu původně určil soud, máte možnost obrátit se na sociální péči a následně na příslušný soud a požádat o doplacení výživného.

Další odpovědi
anonym

Ještě lepší způsob než píše Bohemica, obrátit se s rozsudkem na exekutora a to bude frmol. Exekutoři mají větší pravomoce a vymůžou rozdílnou částku. Lze udělat ještě další věc, a to výživné bude posílat k exekutorovi, který to přepošle tobě. Pokud se jednou zpozdí, tak má na krku exekuci.http://www­.exekuce.estran­ky.cz/clanky/prav­ni-pomoc–rady–vzory-podani/rady-z-medii/clovek-v-pravu---co-muze-exekutor.html

strapanka

Neviem, neviem, cesilko. Ak sa nemylim, pre exekutora je pravoplatnym podkladom len pravomocne rozhodnuti soudu.

anonym

Strapanka, máš pravdu o pravomocném rozsudku, ale navrhuju další možnost. A polud je to pravomocné, tak si plno ženských pomůže. Je fakt, že to neznají a honí přes soudy a právníky a stojí je to prachy.
-
Jsem takový mužský blbec, že to radím ženským. No, basu nedržím s mužskejma.