Výživné na zletilou dceru

Před léty mi bylo soudem stanoveno platit výživné na nezletilou dceru.Nyní je dcera už dospělá(19let) a už nestuduje,nas­toupila od 1.12.2010 do zaměstnání,žije ve své domácnosti s přítelem.Musím žádat soud o přerušení platby výživného?nebo stačí jen slovo od dcery,že už ji platit výživné nemusím?

Nejlepší odpověď
horakupavel

Pokud již dcera nestuduje,ale pracuje výživné z vaší strany je dobrovolná a hezká pomoc.Ale již na něj dcera nemá právo.Měl jsem stejný problém.Dcera by Vás mohla žalovat o výživné pokud by se vratila na školu,ale to již jen tři měsíce zpětně.

Další odpovědi
Michal Kole

Podle mě soud není potřeba. Stačí ujištění, že dcera již nestuduje a je tedy schopná se živit sama. I když v dnešní době je po škole problém sehnat práci, když absolventy nikde nechtí.