zzzzz

Vyžaduje vždy při nákupu účtenku?

Jste jako já, že klidně budete čekat než vám ji ručně vypíše?
Dnes jsem si kupovala bundu a paní prodavačka se strašně divila, že chci účet, nejprve dlouze hledala blok, potom ho vypsala a chtěla mi ho dát bez razítka a pak zas dlouho hledala razítko. Ne nebyla z Vietnamu.
Já si vezmu účet vždy a všude, zdá se vám to někomu divné???

Nejlepší odpověď
zjentek

vždy! Bych se před sebou styděl, kdybych se nechal obrat o korunu. Vždy kontrola a okamžitá reakce ..a je úplně fuk, jestli v obleku nebo jégrovkách nebo jak :o

Další odpovědi
anonym

Vždy a všude ne – ale pokud jde o věci nikoli okamžité spotřeby (tedy – které by měly nějakou dobu vydržet), pak vždy – nechce semi, případně, ten nákup prokazovat jinak…
😉

led

Ano. Niekoľko dôvodov:
Ak mám účtenku a nákup z iného obchodu nemusím sa dohadovať s ochrankou o nákupe…
pokračovanie v diskusii (omylom som vložila odpoveď do diskusie).

Drap

Většinou si neberu, Jen na větší položky a na zboží které by se mohlo eventuelně reklamovat jako např auto, nářadí a podobně.

iceT

Skoro vždy ano,ale nedávno se mi to téměř vymstilo,když jsem měla z hlavy spočítaný nákup a platila jsem o víc jak o stovku víc.Účtenku jsem sbalila a jak tak na ni hledím,vidím položku za 151 a koukám co to jako má být.Ono se totiž stalo to,že pokladní velmi obdivoval mou peněženku,pak se tázal kolik mám těch a těch rohlíků,ještě obdivoval,že vím co kupuju a že to nemusí počítat sám a ejhle,místo dvou rohlíků mi jich namarkoval 22 a věřím tomu,že nechtěl,že mu jen uklikla ruka,protože když jsem ho šla upozornit,tak se div hanbou nepropadl a strašně se omlouval.
Takže jo,účtenku si beru a divné se mi to nezdá.

zeeue

Ne, na věci „dlouhodobé spotřeby“ je běžné si brát účtenku, ačkoli to vlastně ani není potřeba. Nedávno jsem si shodou okolností o vydávání účtenek něco zjišťovala – prodávající není povinen ji vystavovat pokaždé – jen pokud by se na zboží vztahovala nějaká speciální záruka nebo samozřejmě, pokud by si ji zákazník sám vyžádal. Přesto jsem zjistila, že při reklamaci zboží účtenku předkládat nemusíte – stačí i pouhé svědectví, že jste zboží koupila „tam a tam, tehdy a tehdy“ (vytáhnout proti vám kamerový záznam, že jste tam tenkrát byla /a platila/ sama asi nemá smysl :D ) – což mne docela překvapilo. Ale i přesto… považuji za pohodlnější a jednodušší si prostě nechat vystavit účtenku (bude kolem toho určitě méně handrkování ;) ). Jinak já si beru většinou účtenky i v obchodech s potravinami. Totiž, na větší nákupy mi dává většinou peníze můj partner a já po nákupu vždy vezmu účtenku a peníze, co zbudou mu vrátím i s ní. Ne, že by mě někdy z něčeho podezíral a mně by to ani nenapadlo :D a i když jsem bydlela ještě s rodiči, tak jsem to tak dělala – prostě, když nenakupuji za své, tak účtenku beru vždy, i když jde jen o potraviny ;)

Bad Wolf

Účtenku si nikdy neberu, protože je na nic nepotřebuji a stejně by skončily v koši.

Rocker

Protože chodím často nakupovat i věci do práce,jsem zvyklý si účtenky brát.Pokud si teda nekupuju rohlíky:-)

marci1

Na drobnosti ne, ale při koupi bundy určitě. Prozatím se nikdo nikdy nedivil, že požaduji vystavení účtenky.

anonym

Neodebráním účtenky podporujete únik daní ze strany prodávajícího!!!

da ny

Účtenku si beru, hlavně pro případ reklamace zboží (spotřební, elektronika, obuv…).
V potravinách si raději účtenku na místě překontroluji (upřednostňuji samoobslužnou pokladnu).
U služeb (švadlena, kadeřnictví, květinářství, instalatér apod. mne účtenka nezajímá ⇒ cena tomu pak odpovídá).

led

Ano. Niekoľko dôvodov:
Ak mám účtenku a nákup z iného obchodunemusím sa dohadovať s ochrankou o nákupe.
Na Slovensku máme raritu „bločkovú lotériu“, výmysel Daňového úradu na kontrolu predajcov, bločky sú po registrácii zlosovateľné
Ak pozrem doma na bločky, viem, kde som stratila peniaze…

Hamon

Mne ochranka eště nikdy nezastavila :( Pořád se na to těším, jak bych je zdupal, až by byli takhle malí (bez násilí, jen paragrafy)… a pořád nic.

zzzzz

Hamone jsem si jistá, že tebe ani nikdy nezastaví, ty se na to tak moc těšíš, že máš nad hlavou bublinu s myšlenkou jak v komiksu. Já vím, že bys ho § rozsupoval, a ve finále by měl i křivé obvinění na krku a právě proto ti osud do cesty toho chudáka nepřihraje. 🙂

Hamon

Madam, jste zlá :'(
:)

zzzzz

Já nejsem zlá, to jenom osudu, je toho chudáka, se základním vzděláním a pár korunami na výplatu, už předem líto. Ještě aby ho Hamon bombardoval §§§§§§§§§ 🙂

zzzzz

Loterii bude mít zřejmě také, vzhledem k tomu, že já si vezmu účet i za jeden rohlík.......... Jaké tam jsou výhry?

led

Presne to aj niektorí robili, nákup rozdelili na niekoľko častí.

zzzzz

To já rozdělovat nebudu, obchody nejsou moje hobby, vezmu jeden za celý nákup a to budou nervy jak při podané sportce. 🙂

zzzzz

Ale jsem ekonom, tak bez účtu z obchodu prostě odejít neumím. Hodně lidí se té loterii směje, ale já myslím, že má něco do sebe, nikdo si nedokáže představit jak obrovský daňový únik jsou ti malí obchodníci. Je jich hodně a když se to nasčítá, jen aby se to u nás neztratilo pak někde jinde.

led

Bolo už niekoľko áut, 10000€

Hamon

Doplním zeeue – prokázat nákup lye i třeba výpisem y účtu, kdzž bzl placený kartou, nebo i čestným prohlášením.

zzzzz

Drape zase mi nejde dát ti bod, budu muset požádat admina o větší příděl ☹

redy

zzzzz sem ti vypomohla:-))

zzzzz

Dík 🙂