Avatar uživatele
zzzzz

Vyžaduje vždy při nákupu účtenku?

Jste jako já, že klidně budete čekat než vám ji ručně vypíše?
Dnes jsem si kupovala bundu a paní prodavačka se strašně divila, že chci účet, nejprve dlouze hledala blok, potom ho vypsala a chtěla mi ho dát bez razítka a pak zas dlouho hledala razítko. Ne nebyla z Vietnamu.
Já si vezmu účet vždy a všude, zdá se vám to někomu divné???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Drap, redy, zeeue, zjentek, gagaga, Bad Wolf před 3696 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Odpoveď byla označena jako užitečná

vždy! Bych se před sebou styděl, kdybych se nechal obrat o korunu. Vždy kontrola a okamžitá reakce ..a je úplně fuk, jestli v obleku nebo jégrovkách nebo jak :o

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Vždy a všude ne – ale pokud jde o věci nikoli okamžité spotřeby (tedy – které by měly nějakou dobu vydržet), pak vždy – nechce semi, případně, ten nákup prokazovat jinak…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Ano. Niekoľko dôvodov:
Ak mám účtenku a nákup z iného obchodu nemusím sa dohadovať s ochrankou o nákupe…
pokračovanie v diskusii (omylom som vložila odpoveď do diskusie).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Většinou si neberu, Jen na větší položky a na zboží které by se mohlo eventuelně reklamovat jako např auto, nářadí a podobně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Skoro vždy ano,ale nedávno se mi to téměř vymstilo,když jsem měla z hlavy spočítaný nákup a platila jsem o víc jak o stovku víc.Účtenku jsem sbalila a jak tak na ni hledím,vidím položku za 151 a koukám co to jako má být.Ono se totiž stalo to,že pokladní velmi obdivoval mou peněženku,pak se tázal kolik mám těch a těch rohlíků,ještě obdivoval,že vím co kupuju a že to nemusí počítat sám a ejhle,místo dvou rohlíků mi jich namarkoval 22 a věřím tomu,že nechtěl,že mu jen uklikla ruka,protože když jsem ho šla upozornit,tak se div hanbou nepropadl a strašně se omlouval.
Takže jo,účtenku si beru a divné se mi to nezdá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zeeue

Ne, na věci „dlouhodobé spotřeby“ je běžné si brát účtenku, ačkoli to vlastně ani není potřeba. Nedávno jsem si shodou okolností o vydávání účtenek něco zjišťovala – prodávající není povinen ji vystavovat pokaždé – jen pokud by se na zboží vztahovala nějaká speciální záruka nebo samozřejmě, pokud by si ji zákazník sám vyžádal. Přesto jsem zjistila, že při reklamaci zboží účtenku předkládat nemusíte – stačí i pouhé svědectví, že jste zboží koupila „tam a tam, tehdy a tehdy“ (vytáhnout proti vám kamerový záznam, že jste tam tenkrát byla /a platila/ sama asi nemá smysl :D ) – což mne docela překvapilo. Ale i přesto… považuji za pohodlnější a jednodušší si prostě nechat vystavit účtenku (bude kolem toho určitě méně handrkování ;) ). Jinak já si beru většinou účtenky i v obchodech s potravinami. Totiž, na větší nákupy mi dává většinou peníze můj partner a já po nákupu vždy vezmu účtenku a peníze, co zbudou mu vrátím i s ní. Ne, že by mě někdy z něčeho podezíral a mně by to ani nenapadlo :D a i když jsem bydlela ještě s rodiči, tak jsem to tak dělala – prostě, když nenakupuji za své, tak účtenku beru vždy, i když jde jen o potraviny ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bad Wolf

Účtenku si nikdy neberu, protože je na nic nepotřebuji a stejně by skončily v koši.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Protože chodím často nakupovat i věci do práce,jsem zvyklý si účtenky brát.Pokud si teda nekupuju rohlíky:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Na drobnosti ne, ale při koupi bundy určitě. Prozatím se nikdo nikdy nedivil, že požaduji vystavení účtenky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Neodebráním účtenky podporujete únik daní ze strany prodávajícího!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Účtenku si beru, hlavně pro případ reklamace zboží (spotřební, elektronika, obuv…).
V potravinách si raději účtenku na místě překontroluji (upřednostňuji samoobslužnou pokladnu).
U služeb (švadlena, kadeřnictví, květinářství, instalatér apod. mne účtenka nezajímá ⇒ cena tomu pak odpovídá).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Ano. Niekoľko dôvodov:
Ak mám účtenku a nákup z iného obchodunemusím sa dohadovať s ochrankou o nákupe.
Na Slovensku máme raritu „bločkovú lotériu“, výmysel Daňového úradu na kontrolu predajcov, bločky sú po registrácii zlosovateľné
Ak pozrem doma na bločky, viem, kde som stratila peniaze…

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Mne ochranka eště nikdy nezastavila :( Pořád se na to těším, jak bych je zdupal, až by byli takhle malí (bez násilí, jen paragrafy)… a pořád nic.

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Hamone jsem si jistá, že tebe ani nikdy nezastaví, ty se na to tak moc těšíš, že máš nad hlavou bublinu s myšlenkou jak v komiksu. Já vím, že bys ho § rozsupoval, a ve finále by měl i křivé obvinění na krku a právě proto ti osud do cesty toho chudáka nepřihraje. 🙂

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Madam, jste zlá :'(
:)

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Já nejsem zlá, to jenom osudu, je toho chudáka, se základním vzděláním a pár korunami na výplatu, už předem líto. Ještě aby ho Hamon bombardoval §§§§§§§§§ 🙂

před 3695 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Loterii bude mít zřejmě také, vzhledem k tomu, že já si vezmu účet i za jeden rohlík.......... Jaké tam jsou výhry?

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Presne to aj niektorí robili, nákup rozdelili na niekoľko častí.

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

To já rozdělovat nebudu, obchody nejsou moje hobby, vezmu jeden za celý nákup a to budou nervy jak při podané sportce. 🙂

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Ale jsem ekonom, tak bez účtu z obchodu prostě odejít neumím. Hodně lidí se té loterii směje, ale já myslím, že má něco do sebe, nikdo si nedokáže představit jak obrovský daňový únik jsou ti malí obchodníci. Je jich hodně a když se to nasčítá, jen aby se to u nás neztratilo pak někde jinde.

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Bolo už niekoľko áut, 10000€

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Doplním zeeue – prokázat nákup lye i třeba výpisem y účtu, kdzž bzl placený kartou, nebo i čestným prohlášením.

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Drape zase mi nejde dát ti bod, budu muset požádat admina o větší příděl ☹

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
redy

zzzzz sem ti vypomohla:-))

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Dík 🙂

před 3696 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek