bolak

Vyvolení, doktor a lékařské tajemství

Před chvílí dávaly na primě zprávy z vily, a byl tam rozhovor s doktorem, který říkal že má Thomas pásový opar. To smí, prozradit do kamery diagnózu a informace o zdravotním stavu pacienta? Já vím že podepisovali před vstupem nějaký smlouvy, ale i tak, může doktor porušit lékařské tajemství? Chápu že co se stane ve vile je veřejná záležitost, ale tohle je přece mezi doktorem a pacientem, nebo ne?

Odpovědi
marci1

Virus pásového oparu je vysoce infekční a šíří se vzdušnou cestou. Proto lékař musí informovat ostatní, aby zachovávali přísnou hygienu a nejlépe by bylo nemocného izolovat od ostatních soutěžících. Jedná se o velmi bolestivé onemocnění.

Mapel

Ne, určitě to je vše řádně smluvou ošetřeno a zříkají se na čas i soukromí. Ostatně jsou za to honorováni. Prostě prodávají své soukromí.

led

Zjavne sa tak udialo so súhlasom pacienta. Niekde v texte zmluvy, ktorá nie je verejne známa, je aj klauzula o zverejnení určitých aktuálnych (počas nakrúcania) informácií o zdravotnom stave účastníkov súťaže. V opačnom prípade, by zverejnenie aj takejto informácie bolo porušením lekárskeho tajomstva. Mnoho ľudí si totiž neuvedomuje, koľko osobných, niekedy až dôverných informácii o sebe zverejňujú aj takýchto reláciách.
„Za peniaze všetko!“