Hanah

Vývody plyn.topení /turbo,vavky/ přes venkovní zeď /fasádu/ nepotřebují souhlas Společenství ?

Z fasády různě trčí vývody plyn.topení /turbo/,otvory vavek bez souhlasu a vyjádření Společenství vlastníků bytů,ale vlastníci užívající komíny musí mít většinový souhlas vlastníků,že opravy a vložkování komínů se zaplatí z fondu oprav.

Nejlepší odpověď
dudu

Setkali jste se s jednou z nevýhod společného bydlení a Váš předpoklad, že celou akci budete muset zafinancovat ze svého je téměř s jistotou správný. Protože se bude zřejmě jednat o několik desít tisíc korun, zkuste společenství vlastníků požádat o souhlas k půjčce z fondu oprav /jsou-li tam ovšem zdroje/. Hlavně si proti sobě nepoštvete ostatní vlastníky.