Využíváte zimu k čištění koberce?

Nejlepší odpověď
Pájo

Ano, když je čerstvý sníh, je to praktické… ;) bezprašná metoda, jiný efekt ale nejspíš nepřináší…

Další odpovědi
Sůwa

Já těžko, protože mám koberce ode zdi ke zdi a na nich stojí nábytek, ale když jsem byla malá, rodiče vozili koberce na sáňkách do parku a klepali na sněhu. Už si nepamatuji, jestli byly ty koberce pak čisté, ale určitě byly mokré.

Džanička

Ano, dělám to stejně tak jako píše Pájo..

štamgast

Koberce čistím léta tak, že vezmu do ruky větší houbu a přípravkem na koberce s vodou šůruju. Nábytek neodsouvám, to by mě mohli políbit šoš 😉.

hanulka11

ne to ne ,protože jako sůva je máme po celé místnosti – akorát jsme včera a dneska položili do dvou místností nové, tak jsou čisté možná jako ze sněhové koupele

tazatelka

Už ne, koberce jsme zrušili. Ale letitá zkušenost s čištěním na sněhu, vlastně pouhým poloýením na sněhu a po nějaké době jen lehkým proklepání, mám.
Taky mám vyzkoušené čištění obyčejným kysanám zelím ze sáčku – stačí ho vyždímat (to zelí) a nanést na koberec, trochu pomnout a nechat, nejlíp přes noc ležet. Druhá den vyschlé zelí jen smést nebo vyluxovat. Oživuje to barvy a odnímá to pachy.
.

Michálek1245

Nějak nemám důvod, protože u nás funguje firma na čištění koberců Uherské Hradiště a tak to dáváme jednou za rok na starost jim. Už si s námi dokonce i počítají a musím říct, že jsou to fakt profíci na svém místě. Ten čas, který bychom s tím doma strávili, nám za to fakt nestojí. A navíc na to nemáme takové prostředky. :)

koreg

Já si na čištění koberců každý půl rok zvu firmu http://www.pla­tinumfacility­.cz na čištění koberců. Pokaždé jsem spokojen a ušetří mi to hodně času. Postižená místa opakovaně čistí strojem , případně ručně. Pokaždé se dosáhne nejlepšího výsledku.

Layla

🙂 to slyším prvně, že by někdo klepal koberce v zimě, ale je to dobrý tip. Já je neklepu vůbec. Neustále vysávám, jsem už jak maniak. A 1× ročně si půjčuji stroj na mokré čištění koberců http://www.puj­covnyekolux.cz/sor­timent/. Máte nějaké fígle na údržbu koberců? Co ještě děláte krom vyklepávání?