Kepler

Využíváte všech funkcí, které nabízejí elektrozařízení pro domácnost?

Třeba multifunkční MW trouba – mně stačí aby jen ohřívala a pekla. Nebo automatické pračky: spoustu programů jsem nikdy nevyužil.

Nejlepší odpověď
briketka10

MW multifunkční sice nemám, jen obyč.
Malou troubu využívám celou :)
V pračce nevyvářím ani neperu na 60°- 90°C atd.
Bílé prádlo peru ručně mýdlem.
A to si namáčím předem na pár minutek :)
V mobilu taky všechny funkce ani nevím na co jsou?

Další odpovědi
dudu

Po počátečním nadšení nad četnými dovednostmi zařízení a pomocníků v domácnosti jsem si ověřil, že jejich dokonalost je v jednoduchosti. Takže většinou využíváme jen základní funkce často i proto, že jsme časem pozapomněli postup při obsluze a nechce se nám znovu studovat manuál.

zjentek

Za dva roky jsem nevyužil wifi u pračky, všechno se stíhat prostě nedá!

anonym

Ocenil bych spíš smysl pro detail u některých výrobců, který bohužel velmi často postrádají a tak i naprosto základní funcionalita těchto zařízení není optimální. Uvedu příklad, na co mi je sakra v mikrovlnce možnost naklikat si v nějakém menu rybu, druh ryby, váhu a mikrovlnka vypočítá jak dlouho se má ryba připravovat. Doprčic než bych to hledal v nějakém schovaném menu si to raději vypočítám na papíře nebo jen odhadnu. Naproto tomu tatáž mikrovlnka není schopna tak základní věci jako je upozornění zvukem o skončení programu s předstihem který je přímo úměrný délce programu. Takže u 20 sekundového bude předstih upozornění nula, ale u dvacetiminutového třeba i 20 sekund, protože je zřejmé, že u delšího programu nebudete poblíž a než se k mikrovlně dostanete program může mezitím doběhnout a vy uspoříte čas. Stejně základní funkce by měla být opakované upozornění v případě, že neotevřete dvířka po prvním – také to spousta mikrovlnek neumí, přitom je to taková základní věc. Otočení plátu na konci programu do stejné pozice jaká byla počáteční by také měla být samozřejmost, ale bohužel není. Možnost zapnout mikrovlnku kombinovaným otočným spínačem je skvělá, ale proč u některých mikrovlnek není možné po spuštění upřesnit čas (mikrovlnka by tak už jela a vy jste měli možnost v pruběhu prvních vteřin programu teprve nastavit přesný čas a opět ušetříte pár vteřin než kdybyste to dělali opačně) – některé to umí, většina bohužel ne.

mám z toho tedy pocit že funkce které výrobce přidává prostě nestojí za tu námahu zatímco zcela opomíjí ty, které by praktický smysl měly.

dubraro

Určitě ne. To bych musel najít a číst ten tlustý návod.
A když u něčeho vidím, že je to „multifunkční“, tak si dávám pozor. Obvykle to znamená, že žádnou funkci to nedělá pořádně.

Kelt

To jsem rád, že nejsem jediný. Já nevyužívám ani všechny funkce v mobilu , na kalkulačce a jinde. Mikrovlnku zapnu, nastavím čas po 30 s. Využívám maximálně světlo, když jsou dvě možnosti .

ivzez

Mám to podobně, nevyužívám všechny funkce.

jáára

Ne, všecky ne, většinu ano. MW mám, ale nepoužívám. Mám elektrickou troubu s rotujícím grilem, jako vegetarián pro to nemám využití.
Telefony si upravuju podle sebe (čistý Android).

Kajoch

Nevyužívám.Ani z daleka.Mikrovlnka mi ohřívá,pračka pouze pere a mobil přijímá a odesílá.Ostatní funkce jsem si jen zaplatil.Moje chyba:)

mosoj

Jsi na úrovni prvobytně pospolné společnosti. Dnes je všechno chytré. Třeba anténa je chytrá, že přijímá el.mag. signál a nejvíce ten na který je naladěna a umí to ze všech vysílačů. Dokonce přijímá analogový signál spolu s DVBT 1 a DVB T2 horizontálně i vertikálně.Takže také nevyužíváš všechny její možnosti. O tom ale psst!!
Pak je jedna ještě chytřejší a ta umí přijímat jen ten DVBT 2, alespoň podle chytrých prodavačů.

Dochy

Ne nevyužívám. U té pračky: většina lidí si myslím najde 2–3 programy které používá běžně, 2–3 které používá při vyjímečných příležitostech a zbytek zkrátka zahálí. Ale proč todo té pračky nedat? Výrobce to nestojí nic navíc kromě jednorázově několika hodin práce programátora (no on zrovna tohle asi enmusí dělat ani programátor) při vývoji daného typu a pro prodej je to konkurenční výhoda… Teda jen úplně vyjímečně může zafungovat marketing typu „A nemusíte u toho přemýšlet jaký program zvolit, ono to stejně umí jen jeden“ 😉

aliendrone

Ne. A všechny možné funkce někdy ani neznám. (obvykle jsou o ničem, jen „aby bylo“) Navíc dubraro má recht – vždycky jsou lepší jednoúčelová zařízení. Takže třeba místo kombinované pračky se susičkou je LEPŠÍ sušička a pračka samostatně. Jsou ovšem místa/situace, kdy nelze jinak než volit „univerzální nesmysl“. :)

Funna

pokud ti u MW stačí, aby je ohřívala a pekla, není důvod aby sis kupoval víceúčelovou…ta je tu pro nás, co ty funkce využíváme…
u pračky používám všechny…samozřejmě podle druhu prádla, tzn. některý pravidelně, jiný (např. na záclony) pákrát do roka…
TV…přece ji v tobě internetu nebudu mít jen na to, abych na ní hleděla na pár programů, takže je připojená k netu a do sítě, prouštíme si na ní filmy z PC (i když je v jiné místnosti), prohlížíme fotky apod…
o mobilu ani nemluvím…díky appkám z něj de udělat multifunkční nástroj…poslední „vylepšením“ bylo, že funguje jako kamera do auta a přitom i jako navigace…

bohužel z ostatních odpovědí je jasné, že se u většiny pokrok zastavil…a nebo jsou tu jen technicky zaostalí důchodci .-)

led

Pri pozeraní reakcií na otázku nedalo mi, hlavne po prečítaní „bohužel z ostatních odpovědí je jasné, že se u většiny pokrok zastavil…a nebo jsou tu jen technicky zaostalí důchodci .-)“ v odpovedi Funna…

Napriek tomu, že sa hrdo hlásim medzi stále žijúcich zaostalých dôchodcov a napriek tomu sa technický pokrok u mňa nezastavil (aspoň si to myslím), konám tak, ako mi káže môj zaostalý dôchodcovský rozum:
„Využívaj zo všetkých funkcií, ktoré ponúkajú elektrozariadenia v domácnosti, len tie, ktoré naozaj potrebuješ.“

briketka10

Já taky, ale že bych byla zaostalá o tom nevím..

Kepler

Funna: já se ani tak neptal na elektroniku, samozřejmě mám audiovizuální multifunkční centrum s PC v čele. No a MW je taky multifunkční z důvodu že mám málo místa, nemám klasickou troubu a MW umí taky grilovat. A to jsem důchodce s se slevou na dopravu 75%…:-))