paul1

Využíváte při komunikaci např. s bankou hlasovou biometrii?

Je to tzv. hlasový obtisk. Používá se na identifikaci zákazníka. Jak je to ale při nemoci, nebo změně telefonu, případně při změně hlasu stárnutím, to netuším.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ne, biometrii jsem stále ještě nevzal na milost. Žádnou, ani k otisku prstu, ani kukadel, ani rozpoznávání xichtu jsem nedal souhlas. Stejně tak jsem paranoidní vůči widlácké Cortaně, jakkoliv BOHUŽEL mám na droidu aktivané hlasové zadávání. To se mi DOST hodilo,když jsem viděl po oční operaci v podstatě kulový. A to už mám v každé ruce čip. ;) :D :D

Nedělám si iluze, že i tak jsem víš kde, kdyby došlo na lámání chleba. Faktem ale je, že nekale získaná data bude o TROCHU obtížnější proti mně LEGÁLNĚ použít, což mi za ten opruz stojí. Mám ale štěstí, že si dobře pamatuji hesla typu „bfĐlmGG23eeTRG€:“, nwm proč. A lidé mi to celkem závidí, což je přejde ihned, když zjistí, že je to kompenzováno téměř nepoužitelným rozpoznáním a zapamatováním xichtů. Těch trapasů, kolik už jsem kvůli tomu zažil a zažiji… Také nwm proč. ;) :D

Na bankovnictví mám dokonce vyčleněný samostatný telefon, který k ničemu jinému nepoužívám. Musíš k tomu přistupovat jako k mině – spleteš se JEN JEDNOU. ;) :)

Pro případ selhání biometrické identifikace (spálíš si ruku, vypíchneš oko atd.) je VŽDY k dispozici náhradní řešení, zpravidla autentizace pomocí loginu. :)

Další odpovědi
Roman71

Hlasovou biometrii? Probůh, jak to funguje? Co když nastydnu a přijdu o hlas, což se mi stává tak dvakrát do roka? Odemykání obličejem taky nepoužívám, protože bych si, zvlášť po ránu, asi nezavolal..

Jak píše Aliendrone.. Nevzal jsem (jakoukoliv) biometrii na milost.
Jednou, nevím co mne to popadlo, jsem si chtěl zkusit, jestli ten snímač otisku prstu na mém telefonu vůbec funguje (a to mám telefon s touhle featurou třetí rok).
Při hlášce, že PIN (6–8 číslic) nebo heslo je bezpečnější, jsem od používání snímače otisku prstů upustil.

Justin1

Ne. Používám internetové bankovnictví s dvoufázovou autentizací.