Jiří Bohumil

Využíváte možností četby e-knih na tabletech, smartphonech, případně na počítači?

Zajímalo by mne, jak využíváte možnosti četby e-knih. Kamarád mi v minulém roce poslal odkaz na stažení knihovny cca 2000 e-knih, naší i světové literatury. Obsahuje romány, detektivky, science fiction, od cca 500 našich i světových autorů, vše v češtině, ve formátu e-pub. Knihovna má obsah cca 1,2 GB a je offline. Jde jak o klasiku, tak i o nová díla. Mám ji instalovánu do tabletu, smartphonu i NB. Když musím někde čekat (u doktora, v autě před obchodem-na manželku a pod.), případně na cestách, mám tu knihovnu s sebou v mobilu. A tak mohu číst, vzhledem k tomu, že jinak četbě, pro další zájmy, moc času nevěnuji. Zajímalo by mne, jestli tyto možnosti e-knih rovněž využíváte. A pokud by měl někdo zájem, mohu poslat odkaz.

Nejlepší odpověď
quentos

Jen výjimečně, není-li kniha dostupná v jiné formě, tak si holt stáhnu e-verzi v PDF do PC. Ale požitek z klasické knihy, kterou si můžete vošmatat, nic nenahradí.

Další odpovědi
ivzez

Přestože mám radši klasické knihy, čtu v poslední době převážně
elektronické knihy. Na monitoru si mohu upravit velikost písma, takže
se mi lépe čte… Odkaz bych uvítala.

led

Čítačku nevyužívam len k čítaniu mohutnej knižnice beletrie, ale aj k odbornej literatúre, rôznym manuálom, dokumentov a v nemalej miere aj internetových článkov, buď v originálnom formáte, alebo cez Calibre skonvertujem do požadovaného formátu.
Mýlite sa mnohí, ak myslíte, že je to len akési moderné náhražkové čítanie. Dokonca na rozdiel od papierových kníh, sem vaše vpísané poznámky priamo do textu nepoškodzujú originál, okrem toho mnohé čítačky majú aj ďalšie funkcie, napríklad fotoaparát, skener aj s prevodníkom do textu, čítanie písaného textu hlasom, internet a podobne. ach zabudla som aj na časy „nudy“ , ano, sú tu aj hry multimédia, rozhlas a veľa ďalších vychytávok. Prirodzene, to nie sú čítačky z „blšáku“
Oceníte to hlavne pri cestách, keď nemusíte za sebou ťahať vozík s potrebnou literatúrou a dokumentáciou.
Domácu knižnicu s viac než tisíckou beletrie a odbornej literatúry z rôznych odborov v papierovej forme… no na tú nedopustím, ale stačí mi v pohodlí domova, na záhrade pri oddychu…

briketka10

Stáhla jsem si do formátu PDF
tři knihy, které mne zaujaly. Mám
je v NTB.

Drap

Nevyužívám vůbec

Kepler

Nevyužívám. od té doby, co tak drasticky zdražily i papírové knihy, jsem zanevřel. Ať si to strčí někam. Radši si píšu do šuplíku svoje a přečíst si to mohou jenom ti nejbližší.

gecco

Používám – podobně jako ty…
😉

dubraro

Čtu pravidelně na čtečce a na tabletu.

Emefej

Nevyužívám. Doposud jsem nestihnul přečíst vše z mé knihovny.

Pella

Já využívám pouze obyčejné knihy, ale e-knihy jsou praktické takže na nich nevidím nic špatného když už doporučila bych něco drobného: telefon, tablet či čtečku

Jiří Bohumil

Keplere, právě proto, že jsou dnes ty knihy tak drahé, myslím si, že tyto e-knihy, jež jsou všechny free, jsou velmi výhodné.
K vlastní literární tvorbě gratuluji. Jaká temata zpracováváš?
Jinak pro ostatní. Uznávám určité kouzlo klasické papírové knihy. Ovšem možnost e-knih, které si nosím v kapse ve svém mobilu, je výjimečná tím, že je mám stále a kdekoli a kdykoli k dispozici. A nejen jednu, ale celou knihovnu. Což mi papírová kniha nikdy neumožňuje.
P.S. Dokonce už i má manželka, která je „vášnivou“ čtenářkou, do určité doby pouze papírových knih, už i této možnosti na mobilu, který má s sebou, dnes využívá. Zejména při jakémkoliv čekání, nebo při cestách vlakem.