autacek

Využívají se ochranné pomůcky ve zdravotnictví hospodárně, když se vyhazují po jednom použití?

Pro upřesnění si stačí najít heslo „jednorázové respirátory“ (pro neschopné k vidění třeba zde https://www.pp-servis.eu/res­piratory-jednorazove/ ). Běžný smrtelník by byl za něj vděčný a vydržel by mu asi podstatně déle.

A s tím souvisí podotázka, jak dlouho jde tyto respirátory používat, než ztratí svoji ochranou funkci?

Nejlepší odpověď
kozimiros

A zapomenul si napsat, že se ty pomůcky koupily z tvých daní – možná proto jich je tak málo 🙂

Další odpovědi
led

Záleží od ich použitia a možnosť dezinfekcie.

Typ jednorázové: len pre 1 použitie (napríklad „papierové“ rúšky, alebo čo poznáte mnohí pri oprave zubov, tie valčeky čo odtláčajú kožu od „opravovaného zubu“))
Ochranné prostriedky s možnosťou „pasterizácie“ možno použiť aj viacnásobne, pokiaľ nie sú poškodené.

PS.
Myslím, že aj vo vašom záujme je, aby lekári pri vás použili to najlepšie, čo majú, bez ohľadu, čo to stojí. alebo sa mýlim?

Kelt

Co je to hospodárně? Třeba injekční stříkačky mohou být plastové na jedno použití nebo skleněné, které se musí určitou dobu vyvařovat a sterilizovat. A tak si porovnej náklady na týdenní vybavení nemocnice plastovými stříkačkami, nebo každodenní sterilizace skleněných stříkaček, možná i vícekrát denně. A tak můžeš počítat obvazy a všechno. Já třeba používám papírový kapesník nebo ubrousek několikrát, takže šetřím papíry, ale pokud jsem ve styku s bacily a viry, tak to ještě více roznáším.

zjentek

Já jako Prajzák jsem tento přístup k výrobku absolutně nepochopil. Tak jasně – celej den nosím masku a ta je z takovýho materiálu, že večer když ji sundavám tak jsou tam všude zažraný dnes převážně ty „covidy“, chápu, ale přece opatrně sejmu, moc nemávám, ať covid zbytečně nelítá a hned jedu ozon, UV, horko zima, mikrovlcny, já nevím, co kdo může… přece mrtvej covid dobrej covid a ať mně nikdo netvrdí, že každý ráno nemám zase tutéž sterilní masku, jako když jsem ji rozbalil, jen s mrtvými brouky neviditelnými. Ostatní je nehorázné plýtvání, to máš pravdu, jednorázový přístup k masce, kterou nezababrám ani od barvy prachu špíny a aerosolů a zahodím ji pro mrtvého vira na povrchu, to není moc hospodárný přístup.

Edison

Co je jedno použití, podle tebe?

mosoj

Použitý respirátor by byl jakémukoliv smrtelníkovi na dvě věci. Jestli to opravdu myslíš vážně, doporučoval bych,. aby jsi se přihlásil na universitu pátého věku. Musíš ale počkat až přejde epidemie.

spravedlivys

Kolikrát použiješ kondom?

Edison

spravedlivys: On ho bude používat, dokud ten silnější kroužek na jednom konci udrží ten čudlik na druhym… 😁

Edison

… a to je ještě otázka na co…