Gus_Fring

Využívají periodickou tabulku i fyzici?

Potřebují během studia i práce znát všechny aktuálně nalezené prvky i fyzici?

Nejlepší odpověď
Edison

Myslím, že ano. Ona PT vypovídá ne jen o chemických, ale i fyzikálních vlastnostech prvků celkem dost. Asi není nutností ji znát do detailů, ale určitě s PT uměj pracovat líp, než běžný smrtelník.

Další odpovědi
Kepler

Ano, základní věci by měli znát, např. jaký kov použít při tom a tom fyzikálním experimentu. Ve skutečnosti to ale není až tak nutné, protože skoro každý základní výzkum je interdisciplinární a je prováděn výhradně formou týmů různých odborníků. Ty doby, kdy renesanční vědec vědec měl přehled o více oborech jsou nenávratně pryč. Dnes se štěpí fyzika i chemie na mnoho specializovaných oborů tak jako existují doktoři přes nervy, ledviny, srdce atd. Poslední slovo ale mají patologové, ti jsou prý odborníci na paty a proč vznikla patová situace – operace se zdařila, pacient zemřel.

Kelt

Periodická tabulka je k dispozici každému, kdo je trochu inteligentní a rozumí tomu. Takže fyzik, chemik a třeba i hudebník, protože i tady jsou oktávy.

Klaproth

Není tajná,využít jí tedy může kdokoliv.
Nové prvky vznikají reakcemi v atomovém jádře, učil jsem se, že to je záležitost fyziky. Chemici se starají jenom o reakce v elektronovém o­balu