autacek

Využívá se někde na světě termální aktivita sopek? A není škoda tuto sílu nějak nevyužívat?

Nejlepší odpověď
Dochy

Vyloženě aktivní sopky snad ne, ale geotermální energie se běžně využívá, masově tuším na islandu, a kdysi jsem viděl nějakej dokumentm že někde domorodci vařej tak, že vykopou jámu a potraviny tam naskládaj…

Další odpovědi
Drap

Ne přímo aktivity sopek, ale termální aktivity magmatu se využívá nejen téměř všude na světě, kde je ta možnost, ale třeba i v ČR. Karlovy Vary a tamní termální krátery jsou toho důkazem.

anonym

odkazuji na článek „Využití geotermální energie“ na wikipedii

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Geoterm%C3%A1ln%C3­%AD_energie#Vy­u.C5.BEit.C3.AD_ge­oterm.C3.A1ln­.C3.AD_energie

Energie aktivního vulkánu se obtížně zpoutává a je velmi nestabilní, využívají se jen takové zdroje které vykazují jistou přiměřenou stabulitu a stálost v čase.