Avatar uživatele
Danny1994

Lze využít povinného ručení víckrát ročně?

Zdravim, doma mi tvrdí, že odtahem,který jsem v týdnu využil a vlezl se s cenou do limitu, tak jsem si „vyčerpal“ možnost asistence a služeb povinného ručení. Prijde mi to jako blbost, co když budu potřebovat za měsíc znova? To už si platím sám?
Děkuji

Zajímavá 0 před 2152 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Podle smlouvy. Asistenční podmínky mohou být u každé pojišťovny stejné.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aliendrone

Jak píše Drap – podmíny asistenčních služeb jsou u každé pojišťovny individuální (BTW – odráží se i v ceně povinného ručení) a nemají vztah k samotnému povinnému ručení. (chce to číst ta malá písmenka a PŘEDEVŠÍM ty, které odkazují na nějaká „další“ interní kritéria stanovená smluvní stranou)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

To je nějaký nesmysl. Povinné ručení může krýt jen škody jinému účastnikovi. Na to, abys sis pokryl vlastní náklady, potřebuješ havarijní pojištění.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tatanka

V povinném ručení jsou i vlastní náklady např. odtah nepojízdného vozidla do servisu. Kilometráž se odvíjí dle sjednané výše.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lamalam

Kepler > není to nesmysl. Některé pojišťovny k povinnému ručení poskytují i asistenční služby.

před 2152 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Aha, tak to jsem nevěděl, já myslel že povinné ručení kryje škody jen druhému účastníkovi nehody.

před 2152 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Samotné povinné ručení ano. Ale pojišťovny k tomu (nejspíš v rámci konkurenčního boje) přihazují další přidružené služby. Základní asistence po telefonu je tam snad vždy, příspěvek na odtah vlastního vozu apod. už je dost individuální…

před 2152 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava